نخستین نشست از دوره آموزشی «آشنایی با مدیریت استراتژیک» برگزار شد

چهارشنبه 28 آبان 1393

نخستین نشست از دوره آموزشی «آشنایی با مدیریت استراتژیک» شنبه 24 آبان ماه در سالن کنفرانس گروه صنعتی گلرنگ برگزار شد.

در این دوره که به همت واحد منابع انسانی گروه صنعتی گلرنگ در حال برگزاری است دکتر گودرزی معاون برنامه‌ریزی و توسعه استراتژیک گروه صنعتی گلرنگ، دکتر عسگری مدیر واحد مدیریت دانش، دکتر خلیل نژاد کارشناس واحد برنامه‌ریزی و توسعه استراتژیک و مهندس فلاطوری کارشناس واحد برنامه‌ریزی و توسعه استراتژیک درباره مدیریت استراتژیک و چیستی و چرایی آن و کاربردهای مدیریت استراتژیک در گروه صنعتی گلرنگ تدريس می‌کنند.

آشنایی با فرآیند مدیریت استراتژیک در گروه صنعتی گلرنگ به منظور آمادگی برای جاری سازی استراتژی در گروه صنعتی گلرنگ از اهداف این دوره آموزشی است.

در نخستین نشست این دوره، دکتر گودرزی معاون برنامه‌ریزی و توسعه استراتژیک گروه صنعتی گلرنگ با طرح این سوال که: خصوصیت یک برنامه استراتژیک یا یک موضوع استراتژیک چیست، توضیح داد: آن برنامه یا موضوعی استراتژیک محسوب می‌شود که «مهم»، و «مداوم در زمان» باشد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه استراژیک گروه صنعتی گلرنگ افزود: در یک برنامه استراتژیک تحلیل محیط داخلی و محیط بیرونی حائز اهمیت است. هر چه در ید اختیار ما باشد درونی است و هر چه خارج از کنترل ما باشد، بیرونی است.

همچنین دکتر قرائی پور مدیر واحد منابع انسانی در این نشست بیان داشت: تجربه دوره‌های آموزشی که به همت واحد منابع انسانی برگزار شد، به ما نشان داد که بهتر است مدرسان این دوره‌ها از درون گروه صنعتی گلرنگ باشند.

مدیر واحد منابع انسانی ادامه داد: همکاران ما در واحد توسعه و برنامه‌ریزی استراتژیک یک تور استراتژی طراحی کرده‌اند تا همکاران ما با بحث استراتژی، فرآیند و مباحث آن بیشتر آشنا شوند.

در ادامه‌ی نشست دکتر عسگری مدیر واحد مدیریت دانش با بیان یک تعریف ساده از برنامه اظهار داشت: در برنامه دو جزء اصلی وجود دارد: هدف و مسیری كه برای رسیدن به آن هدف در نظر گرفته مي‌شود. برنامه‌ریزی نیز فرآیندی است که این برنامه از آن استخراج می‌شود.

دکتر عسگری افزود: برنامه استراتژیک یعنی برنامه‌ریزی کردن برای مواردی که مهم هستند و در طول زمان استمرار دارند.

گفتني است نشست بعدی این دوره شنبه اول آذر ماه خواهد بود.

آموزش کارشناسان اداره غذا یکشنبه 21 دی 1393

آموزش کارشناسان اداره غذا ...

کارشناسان اداره غذا و داروی وزارت بهداشت با حضور در شرکت‌های گروه صنعتی پاکشو و پدیده شیمی قرن، یک دوره ...

متن خبر
برگزیدگان جشنواره زیباترین جمله دوشنبه 22 دی 1393

برگزیدگان جشنواره زیباترین جمله ...

برگزیدگان جشنواره زیباترین جمله درباره کارآفرینی، از سوی پایگاه خبری گروه صنعتي گلرنگ معرفی شدند. همچنین 30 نفر از شرکت‌کنندگان برنده ...

متن خبر
جزئيات جشنواره نوآوری و شنبه 19 مهر 1393

جزئيات جشنواره نوآوری و ...

گروه صنعتی گلرنگ با همكاري دانشگاه شريف، در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود در ایجاد کارآفرینی، اقدام به برگزاری جشنواره نوآوری ...

متن خبر