گزارش مسئولیت‌های اجتماعی

گروه صنعتی گلرنگ با آگاهی از وظایف خود نسبت به جامعه، در انجام فعالیت‌های مرتبط با مسئولیت‌های اجتماعی نگاهی آینده‌نگر، وطن دوست و با تاکید بر هم‌نوع دوستی، تاثیر مثبت بر محیط زیست، سلامت خانواده، تولید پسماند کمتر و ... دارد.

این گروه صنعتی، با استراتژی و توانایی خود که همان توسعه پایدار، ثبات در ارائه خدمات و محصولات، توانایی بازارسازی، برنامه‌ریزی استراتژیک، انسجام و یکپارچگی در لایه مدیریت ارشد و استحکام و پشتوانه مالی پایدار است، همین طور با بهره‌گیری از اندیشه‌های بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ، اشتغال و کارآفرینی را مهم‌ترین مسئولیت اجتماعی خود می‌داند. از این رو این گزارش را با نقش گلرنگ در اشتغال‌زایی آغاز می‌کنیم:

 

نقش گلرنگ در اشتغال‌زایی و کارآفرینی در ایران

کارآفرینی علاوه بر ایجاد اشتغال، موجب بالا رفتن کیفیت زندگی، توزیع مناسب درآمد، کاهش اضطراب­‌های اجتماعی، بهره‌­وری از منابع ملی و خلق بسترهای رشد و بالندگی می‌شود.

در دو دهه اخیر، کارآفرینی جهان اقتصاد و صنعت را با پیامدهای شگفت خود متحول ساخته است. در حال حاضر که اقتصاد کشور ما گرفتار نارسایی­‌ها و کمبودهایی است که منجر به وضعیت ناهنجار بیکاری، کمبود تولید ناخالص داخلی، کاهش قدرت سرمایه­‌گذاری دولت، ضعف در صادرات غیر نفتی و بیماری‌­هایی از این قبیل شده است، نیم نگاهی به وضعیت جهانی اقتصاد ما را به سوی این باور می‌­کشاند که رشد کارآفرینی و فرهنگ کارآفرینانه به شرطی که هنرمندانه با فرهنگ، امکانات، توانایی‌­ها و سلیقه ایرانی آمیخته شود یکی از راه‌­های اصلی بهبود بیماری امروز اقتصاد کشور و پیشگیری از وخامت حال فرداست.

با توجه به دلایلی که در زمینه اهمیت کارآفرینی وجود دارد گروه صنعتی گلرنگ با الهام از اندیشه‌­های بنیانگذارش، خود را متعهد می‌داند با حمایت همه جانبه از کارآفرینی و فرهنگ‌سازی در این باره، زمینه رشد و ترویج فرهنگ کارآفرینی و اشتغال­زایی را فراهم آورد و قدمت و سابقه درخشان در صنایع در این گروه صنعتی نیز شاهد این مدعاست.

اوایل دهه ۱۳۷۰ این گروه کمتر از ۵۰ نفر نیرو داشت. اوایل دهه ۸۰ تعداد اعضای گروه به۵۰۰ نفر رسید. سال ۸۸ حدود ۳۵۰۰ نفر در صنایع مختلف گروه صنعتی گلرنگ اشتغال داشتند. در سال ۹۲ حدود ۲۷۰۰ نیروی کار به گروه صنعتی گلرنگ پیوستند و تعداد اعضا در پایان سال به ۷۴۰۰ رسید. هفتم اردیبهشت سال ۹۳ نقطه عطفی در جذب نیروی انسانی در گروه صنعتی گلرنگ بود و این گروه ۱۰۰۰۰ نفری شد. در پایان سال ۹۴ تعداد اعضای این گروه ۱۱۱۳۹ نفر بود. در ابتدای سال ۹۵ تعداد اعضای خانواده بزرگ گروه صنعتی گلرنگ ۱۲۵۴۱ نفر بود که درحدود ۱۲ و نیم درصد نسبت به سال ۹۴ افزایش نشان می‌داد. در نیمه‌ی اول سال ۹۵ بیش از ۱۳۰۰۰ نفر در این گروه نقش‌آفرینی می‌کردند. این تعداد در ابتدای سال ۹۶ به ۱۶۰۰۰ نفر رسید که رشدی ۲۸ درصدی را نسبت به سال پیش از آن نشان می‌دهد. این درحالی‌است که  ابتدای سال ۹۷ مجموعا ۱۷۷۱۶ نفر همکار در گروه صنعتی گلرنگ مشغول به‌کار بودند و در ابتدای سال ۹۸ این تعداد به بیش از ۲۰۰۰۰ نفر رسید.

 

کسب نشان اهتمام دومین جایزه مسئولیت‌های اجتماعی توسط گروه صنعتی گلرنگ 
گروه صنعتی گلرنگ دوم مرداد ماه ۹۷ موفق به کسب نشان اهتمام دومین جایزه مسئولیت‌های اجتماعی  بنگاه‌های اقتصادی شد. مهندس امینی نیک مدیر واحد بازاریابی به نمایندگی از مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ این جایزه را از دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی دریافت کرد.
 

دیگر اقدامات مجموعه شرکت‌های گروه صنعتی گلرنگ در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی 

حمایت از همایش‌ها و فعالیت‌های علمی

 

تأسیس دانشگاه
مرکز آموزش علمی ـ کاربردی گروه صنعتی گلرنگ از سال ۱۳۸۶ با هدف آموزش پرسنل و تأمین نیروی انسانی ماهر گروه صنعتی گلرنگ تأسیس گردید و با پذیرش دانشجو در سه رشته مهارتی فعالیت خود را آغاز نمود که هم اکنون به یازده رشته در سطوح کاردانی و کارشناسی رسیده است.

حمایت از کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد
شرکت داروسازی فاران شیمی‌ حامی ‌اصلی هشتمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد بود که از ۱۹ تا ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۳ در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار ‌شد.
از اهداف اصلی برگزاری این کنگره، اشتراک ایده‌ها و کمک به حل چالش‌های پیش روی اعتیاد بود.

حمایت پاکشو از سومین همایش علوم و فناوری مواد فعال سطحی و صنایع شوینده
پاکشو از سومین همایش علوم و فناوری مواد فعال سطحی و صنایع شوینده حمایت کرد.
در این همایش که ۱۹ و ۲۰ مهرماه ۱۳۹۱ برگزار شد، دو مقاله از گروه صنعتی پاکشو ارائه شد. مقاله نخست با عنوان «بررسی عوامل مختلف تثبیت رنگ مو در شامپوهای محافظ رنگ» توسط مهندس سخی و خانم مهندس عرب ارائه شد و مقاله دیگر با عنوان «اندازه روغن آزاد در SLES به روش GC» توسط مهندس موحدی و خانم مهندس حیدری ارائه گردید.
گفتنی است مقاله مهندس سخی و مهندس عرب به عنوان مقاله برتر انتخاب شد و موفق به دریافت جایزه نقدی گردید.

شرکت پاکشو، حامی روبات سورنا
گروه صنعتی پاکشو از شرکت‌های تابعه گروه صنعتی گلرنگ به عنوان حامی روبات سورنا امیدوار است این گونه حمایت‌ها موجب ایجاد تحول در فناوری تولید روبات‌های انسان‌نما در کشور گردد.
گفتنی است این شرکت در تاریخ دوازدهم تیر ماه ۱۳۸۹ در دومین جشنواره خلاقیت و نوآوری در عرصه صنعت و معدن، لوح سپاس وزارت صنایع و معادن و انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن را به عنوان حامی ماندگار روبات ملی سورنا دریافت داشت.

حمایت از دانشگاه، دانشجویان و نخبگان
گروه صنعتی گلرنگ به منظور خلق آینده پایدار و با توجه به اهمیت فضای دانشگاهی در پیشبرد رفاه و توسعه، تاکنون اقدامات زیادی در زمینه تعامل با دانشگاه‌ها انجام داده است. از جمله این اقدامات می‌توان به حمایت از دانشجویان و نخبگان اشاره کرد که در این گروه با جدیت پیگیری می‌شود و هم‌اکنون تعداد قابل توجهی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به دعوت این مجموعه، به گروه صنعتی گلرنگ پیوسته‌اند. از دیگر ارتباطات و تعاملات گروه صنعتی گلرنگ با دانشگاه‌ها در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی می‌توان موارد زیر را برشمرد:

برگزاری مراسم بزرگداشت پرفسور رضا در دانشکده مدیریت تهران

 با حمایت و همکاری گروه صنعتی گلرنگ بزرگداشت پرفسور فضل الله رضا در تاریخ ۴ آذر ماه ۹۲ در دانشگاه مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد. این آیین علمی و فرهنگی به گرامیداشت استاد پرفسور رضا اختصاص داشت که از چهره‌های ماندگار علمی و فرهنگی کشور عزیزمان محسوب می‌شود. این مراسم با حمایت همه جانبه گروه صنعتی گلرنگ انجام شد.

 

برگزاری جشنواره نوآوری و فناوری گلرنگ با نام استاد حاج محمد کریم فضلی

گروه صنعتی گلرنگ با همکاری دانشگاه شریف، اقدام به برگزاری جشنواره نوآوری و فناوری گلرنگ با نام استاد حاج محمد کریم فضلی نمود.

این جشنواره با هدف ترغیب دانشجویان، اساتید و صاحبان ایده‌های کسب‌وکار به ارائه دستاوردهای علمی ـ پژوهشی و ایده‌های نو مبتنی بر علم و دانش که امکان کارآفرینی و تولید ثروت را در موضوعات فعالیت‌های گروه صنعتی گلرنگ داشته باشند، برگزار شد.
گفتنی است جوایز این جشنواره طی مراسمی، در دفتر دکتر فضلی مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ با حضور مهندس فاضلیان معاون توسعه صنعتی گروه صنعتی گلرنگ، دکتر گودرزی معاون برنامه‌ریزی و توسعه استراتژیک گروه صنعتی گلرنگ، دکتر باقری مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی شریف و دکتر موحدی مدیر امور پژوهش معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف، یک‌شنبه سوم اسفند ماه ۱۳۹۳ اهدا شد.


برگزاری کارگاه‌های علمی به مناسبت سالروز تاسیس "گروه صنعتی گلرنگ" در دانشگاه شریف
به پیشنهاد دانشگاه صنعتی شریف، هفته گروه صنعتی گلرنگ در تاریخ ۱۷ آذر ماه ۹۲ و همزمان با سالروز تاسیس گروه صنعتی گلرنگ در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد که شامل برگزاری کارگاه‌های علمی و نیز معرفی محصولات و توانمندی‌های این گروه در راستای تعامل صنعتی و دانشگاه بود.

امضاء تفاهم‌نامه علمی ـ صنعتی
دوشنبه ۱۷ آذر ماه سال ‌۱۳۹۲ به پیشنهاد دانشگاه صنعتی شریف در راستای تعامل صنعتی و علمی، تفاهم‌نامه‌ای به امضای «گروه صنعتی گلرنگ» به عنوان همکار استراتژیک این نهاد علمی (دانشگاهی که یکی از اهدافش همکاری ارزش‌آفرین با سازمان‌های پیشتاز ایرانی، جهت آشنایی هرچه بیشتر شبکه اعضای هیأت علمی، پژوهشگران، دانشجویان، فارغ التحصیلان و شرکت‌های دانش بنیان با دستاوردها و توانمندی‌های آنهاست) امضا شد.
بر اساس مفاد این تفاهم نامه همکاری بخش صنعت و دانشگاه افزایش می‌یابد و ارائه بورسیه تحصیلی به دانشجویان، برگزاری جشنواره نوآوری و فناوری کارگاه‌های آموزشی صنعت و نوآوری، بازدید از صنایع فعال در کشور و ارائه الگوی جذب نیروی انسانی صورت خواهد گرفت.

حمایت مالی در بهره‌برداری از ساختمان تکمیلی دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف

ساختمان تکمیلی دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف ظهر یکشنبه بیست‌ویکم خردادماه سال ۸۵، طی مراسمی با حضور استاد حاج محمدکریم فضلی ریاست هیأت مدیره گروه صنعتی گلرنگ، دکتر سعید سهراب‌پور ریاست دانشگاه صنعتی شریف و دکتر مهدی فضلی مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ و با حمایت مالی گروه به بهره‌برداری رسید.


حمایت شرکت پدیده شیمی پایدار از همایش‌ مدیریت پسماند دانشگاه صنعتی شریف
شرکت پدیده شیمی پایدار از سومین دوره از سلسله همایش‌های مدیریت پسماند که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه سیزدهم و چهاردهم مهرماه ۹۱ در سالن جابر بن حیان دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، حمایت کرد.
در سومین دوره از سلسله همایش‌های مدیریت پسماند که در دانشگاه صنعتی شریف با حضور جدی و اثرگذار کارشناسان شرکت پدیده شیمی پایدار برگزار شد، شرکت پدیده شیمی پایدار به روال دوره‌های پیشین با هدف ارتقاء سیستم انبارش و پسماند، حمایت مالی از این همایش را بر عهده گرفت تا بدینوسیله قدمی مؤثر در راستای حفاظت از محیط‌ زیست بردارد.

حمایت پدیده شیمی پایدار و پاکشو از گردهمایی مهندس شیمی و پلیمر دانشگاه تهران
شرکت پدیده شیمی پایدار و گروه صنعتی پاکشو از سومین گردهمایی سالیانه مهندسی شیمی و پلیمر دانشگاه تهران حمایت کردند.
گروه صنعتی پاکشو حامی مالی این مراسم بود و شرکت پدیده شیمی پایدار با ارسال محصولات خود از این گردهمایی حمایت کرد.

حمایت گروه صنعتی گلرنگ از برگزاری کنفرانس ملی فرهنگ سازمانی
گروه صنعتی گلرنگ از برگزاری کنفرانس ملی فرهنگ سازمانی با رویکرد توسعه که ۲۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۵ در محل دانشگاه خاتم برگزار شد، حمایت کرد.
این کنفرانس را انجمن مدیریت ایران با حضور علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و با حمایت برخی سازمان‌های بزرگ دولتی و خصوصی، دانشگاه‌ها و انجمن‌های معتبر و با حضور جمع کثیری از مدیران ارشد کشور برگزار کرد.

حمایت از گردهمایی مهندسی شیمی و پلیمر دانشگاه تهران
شرکت پدیده شیمی قرن از سومین گردهمایی سالیانه مهندسی شیمی و پلیمر دانشگاه تهران با ارسال محصولات خود حمایت کرد. این گردهمایی شانزدهم اسفند ماه ۱۳۸۸ در دانشگاه تهران برگزار شد.

حمایت گلرنگ از سیزدهمین همایش ملی حسابداری ایران
گروه صنعتی گلرنگ از سیزدهمین همایش ملی حسابداری ایران که در روزهای 30 و 31 اردیبهشت ماه 1394 در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد، حمایت کرد.
 

حمایت از دومین همایش مهندسی صنایع و سیستم‌های مدیریت
شرکت پدیده شیمی قرن از دومین همایش مهندسی صنایع و سیستم‌های مدیریت که در اسفند ماه سال ۱۳۹۴ در دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید حمایت مالی نمود.

حمایت از مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه شریف
همزمان با پنجاهمین سال تاسیس دانشگاه صنعتی شریف در خرداد ماه سال ۱۳۹۵، مراسم فارغ التحصیلی ۲۵۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه در کلیه مقاطع و رشته‌ها با حمایت مالی شرکت پدیده شیمی قرن در محل این دانشگاه برگزار گردید.

حمایت اکتیو از همایش قانون مالیات‌های مستقیم
همایش قانون مالیات‌های مستقیم با همکاری مرکز آموزش‌های کاربردی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و حمایت شرکت پدیده شیمی قرن (اکتیو)، با حضور آقای محسن ابراهیمی رئیس شعبه شورای عالی مالیاتی و مشاور معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ۹۵ در تالار الغدیر دانشگاه تهران برگزار گردید.

 

حمایت گروه صنعتی پاکشو از اجلاس توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی
در این اجلاس اعضای سازمان کشورهای اسلامی در خصوص اولویت‌ها، اهداف و وظایف در عرصه توسعه علم، فناوری و نوآوری در کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی بحث و تبادل نظر کردند.
موضوع این اجلاس «علم، فناوری، نوآوری و نوسازی در مدرنیته جهان اسلام» بود و این نخستین اجلاسی بود که سران و نخست وزیران کشورهای مختلف تنها مسائل علمی و فنی را در دستور کار قرار دادند.
 

حمایت از محیط زیست 


گروه صنعتی پاکشو و حمایت از محیط زیست
گروه صنعتی پاکشو و به تبع آن مجتمع تولیدی و شیمیایی پاکشو بر اساس معیارها و استانداردهای زیست محیطی و تبعیت از ضوابط انتخاب صنایع سبز مسیر خود را در حمایت از محیط زیست مشخص ساخته است.

نصب سیستم پایش آنلاین
مجتمع ۱ پاکشو در سال ۱۳۹۳ اقدامات زیست محیطی خود را با نصب سیستم پایش آنلاین (Online monitoring) بر روی استک بگ فیلتر پلنت تولید پودر شوینده گسترش داد. این اقدام مورد توجه اداره محیط زیست استان قزوین قرار گرفت و مدیر کل محیط زیست استان قزوین ضمن بازدید از این مجتمع از پاکشو تشکر کرد.

تهیه و اجرای سیستم مدیریت محیط زیست (EMS)
این شرکت با تهیه و اجرای سیستم مدیریت محیط زیست (EMS) برای کلیه واحدهای خود بندهای زیر را به اجرا در می‌آورد


نصب و راه اندازی سیستم پایش و کنترل آلودگی
ـ کلیه تجهیزات واحد سولفورکس که در سال ۱۳۸۷ به بهره برداری رسیده است ساخت شرکت بالسترای ایتالیا بوده و مجهز به ستون اسکرابر (جهت خنثی‌سازی گاز  (SO2 و فیلتر مخصوص گاز SO3 به نام استاتیک فیلتر می‌باشد.
ـ در تکنولوژی جدید پلنت‌های مداوم سولفوناسیون (موجود در پلنت ۲ تن) الکتر و استاتیک فیلتر حذف شده و جهت جایگزینی از فیلترهایی با ساختمان خاص به نام Brink Filter که سطح آن با LAB آغشته می‌گردد برای حذف گاز SO3 استفاده می‌شود و ضایعات تولید شده در جریان فرایند تولید محصول وارد می‌گردد.
ـ در پلنت تولید پودر سیستم فیلتراسیون بگ فیلتر با ۱۳ انشعاب و راندمان ۵۹۹ درصد در طبقات تولید پودر نصب شده و هزینه هر بار تعویض بگ یا کیسه‌ها ۲۰ میلیون تومان است.
ـ در سال ۱۳۸۹ خروجی دودکش واحد سولفورکس و بگ فیلتر در پلنت پودر مجهز به پلاک (محل اندازه‌گیری گازهای خروجی و فاین) شده و شرایط برای ارائه اسناد خود اظهاری که هر ۴ ماه به محیط زیست ارائه می‌شود و نیز پایش‌های اداره کل حفاظت محیط زیست مهیا گردید.
ـ در خرداد ۱۳۸۹ اولین مرحله پایش آلاینده‌های زیست محیطی در مجتمع پاکشو انجام شد و آلاینده‌ها مورد اندازه‌گیری قرار گرفت و خوشبختانه در هیچ مورد میزان آلاینده‌های زیست محیطی خارج از حدود استاندارد گزارش نشد.

راه اندازی سیستم بازیافت مواد و پساب خروجی واحدهای تولیدی
ـ در مجتمع پاکشو کلیه ضایعات پودری پلنت پودر مجدداً در فرایند قابل استفاده بوده و حجم ضایعات خروجی بسیار اندک می‌باشد.
ـ دستگاه پرس ضایعات کارتن جهت ساماندهی به ضایعات کارتن وجعبه و کاهش حجم آنها به دست کارگران توانمند این مجتمع ساخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ـ پساب خروجی واحد مایعات از طریق مسیری به واحد پودر راه یافته و در این واحد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ـ پساب خروجی واحد تولید پودر از طریق سیستم سیرکوله بارها در همین واحد مورد استفاده قرار می‌گیرد.


سازگار گردن تولیدات با محیط زیست
ـ مجتمع پاکشو همگام با سایر صنایع شوینده دنیا در جهت حمایت و حفاظت محیط زیست به رقابت پرداخته و اهتمام به جایگزینی مواد کم خطرتر مانند استفاده از الکل چرب‌های خطی اتوکسیله به جای نونیل فنل اتوکسیله، کاهش مصرف فسفات‌ها، استفاده از آلکیل بنزن‌های خطی، استفاده از مواد مؤثره بیولوژیکی(آنزیم‌ها) و کاهش مصرف پرکننده‌ها نموده است.

ایجاد فضای سبز و حمایت از تنوع زیستی
به اهتمام امور محترم اداری و پشتیبانی فقط در سال ۱۳۸۹ در مجتمع پاکشو ۱۲۰ اصله نهال کاشته شده و علاوه بر آن تعداد زیادی نیز گل و گیاه به فضای سبز مجتمع افزوده شده است.

کاستن از مصرف انرژی یا افزایش بازده مصرف انرژی
کمیته بهینه سازی مصرف انرژی با رهبری مدیر محترم فنی مجتمع و نظارت مدیریت محترم و معاونت محترم مجتمع در سال ۱۳۸۹ اقدام به ارائه ۲۶ طرح بهینه‌سازی نمود.

نبود پساب خروجی در کارخانه تولیدی پودر اکتیو

کارخانه تولیدی پودر اکتیو و سولفوناسیون شرکت پديده شيمي غرب واقع در شهرک صنعتی اشتهارد، شهریور ماه ۱۳۹۴ افتتاح شد. در این کارخانه برخلاف نمونه‌های مشابه پساب خروجی وجود ندارد و تمامی پساب تصفیه می‌شود. همچنین در تولید پودر میزان آب مصرفی بسیار زیاد است. از این رو ترتیبی اتخاذ شده تا آبی که مورد استفاده قرار می‌گیرد مجددا به چرخه بازگردد و استفاده شود.

حمایت از ورزش 

حمایت گلرنگ از تیم ملی ایران در پارالمپیک
در مراسم بدرقه کاروان افتخار آفرین پارالمپیک ریو ٢٠١۶، برند گلرنگ حمایت خود را از کاروان پارالمپیک ایران اعلام کرد.
کاروان ۱۱۱ نفره ورزشکاران پارالمپیکی ایران از هفدهم شهریور ماه باز‌ی‌های پارالمپیک ریو را آغاز کردند.

حمایت از تیم ملی والیبال در مسابقات آسیایی
در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی در سال ۲۰۱۴، گروه صنعتی پاکشو و برند گلرنگ اعضای خانواده ملی‌پوشان والیبال ایران را به قصد روحیه بخشیدن به بازیکنان، به شهر اینچئون در کره جنوبی فرستاد. در این بازی‌ها تیم ملی والیبال ایران برای اولین بار به قهرمانی رسید و اعضای این تیم، پیروزی را همراه با همسران و کودکانشان جشن گرفتند. این حمایت، به دلیل قهرمانی تیم والیبال بازخورد گسترده‌ای در رسانه‌های گروهی داشت.

گلرنگ حامی رسمی تیم ملی فوتبال ایران
برند گلرنگ در بیستمین دوره جام جهانی فوتبال (جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴) رسماً از تیم ملی فوتبال ایران حمایت کرد.
این حمایت، در رسانه‌ها و برنامه‌های مختلف تلویزیونی مطرح گردید و اذعان شد که این حمایت، نشان‌دهنده توجه ویژه مجموعه گلرنگ به مسئولیت‌های اجتماعی است.

اویلا حامی تیم ملی فوتبال ایران
برند اویلا در بیستمین دوره جام جهانی فوتبال (جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴) از تیم ملی فوتبال ایران حمایت کرد. این برند در مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران در ورزشگاه دوازده هزار نفری آزادی به عنوان اسپانسر تیم ملی در اطراف زمین، در چشم‌انداز طرفداران مشتاق تیم ملی قرار گرفت.

اویلا حامی مسابقات اتومبیلرانی

حمایت برند اویلا از شهاب پیشانی‌دار، قهرمان اتومبیلرانی کشور در مسابقات فرمولا دریفت

حمایت از فرهنگ و هنر 

افتتاح پردیس سینمایی کورش

بزرگ‌ترین پردیس سینمایی کشور به نام پردیس سینمایی کورش با سرمایه‌گذاری گروه صنعتی گلرنگ بیست و هفتم مرداد ماه ۱۳۹۳ همزمان با رونمایی فیلم سینمایی «شهر موش‌ها ۲» ساخته‌ی مرضیه برومند افتتاح شد.
این پردیس جزئی از مجتمع تجاری، فرهنگی و تفریحی کورش است که دارای ۱۴ سالن سینماست و ۲۸۰۰ صندلی به ظرفیت سینماهای کشور اضافه کرده است.
به کارگیری مدرن‌ترین تجهیزات صوتی و تصویری دیجیتال و آنالوگ و پیشرفته‌ترین فناوری‌های نورپردازی تئاتر، از ویژگی‌ها‌ی منحصربه‌فرد این پردیس سینمایی است.

حمایت از انتشار کتاب کارآفرین اجتماعی
کتاب «کارآفرین اجتماعی» که از سوی خانه کارآفرینان ایران تدوین شده است، با سرمایه‌گذاری گروه صنعتی گلرنگ و با مقدمه دکتر فضلی مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ، مهر ماه سال ۱۳۹۳ روانه بازار شد.
این کتاب نوشته محمود احمدپور داریانی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و زهرا بهروزآذر است و از سوی نشر راه دان به بازار عرضه شده است.

حمایت برند نانسى از پروژه فرهنگی «هر زن، یک قهرمان»

برند نانسى در راستاى عمل به تعهدات اجتماعى خود و ارج نهادن به مقام والاى بانوان ایرانى، حامى پروژه «هر زن، یک قهرمان» شد.

پروژه فرهنگی «هر زن، یک قهرمان» روز ٢۴ اردیبهشت ماه فعالیت خود را آغاز کرد.

حمایت برند نانسی از کنسرت بانوان

برند نانسی از کنسرت بانوان به خوانندگی شهره سلطانی که در تاریخ ۳۰ و ۳۱ تیر ماه برگزار شد، حمایت کرد.فعالیت‌های خیریه

گروه صنعتی گلرنگ در کنار فعالیت‌های صنعتی خود همواره به مسئولیت‌های اجتماعی از جمله فعالیت‌های خیریه توجه جدی داشته است که در ادامه نمونه‌وار به برخی از این فعالیت‌ها اشاره می‌شود:

 

کمک ۱۵ میلیارد تومانی گروه صنعتی گلرنگ به به آسیب‌دیدگان سیل
مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ در همایش آغاز سال کاری گروه صنعتی گلرنگ از کمک ۱۵ میلیارد تومانی این گروه صنعتی به آسیب‌دیدگان سیل خبر داد.
 

حمایت گروه صنعتی گلرنگ از آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه 
گروه صنعتی گلرنگ در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی خود از همان ساعات اولیه پس از وقوع زلزله در استان کرمانشاه به منظور کمک به حادثه دیدگان با همکاری شرکتهای عضو، فعالیتهای متنوعی را در این زمینه آغاز کرد. 

• ارسال اقلام مورد نیاز و ضروری از کالاهای شرکت‌های تولیدی این گروه صنعتی توزیع بیش از ۱۸۰۰ بسته کالای شوینده و بهداشتی از قبیل شامپو، مایع ظرفشویی، مایع دستشویی، خمیردندان، پودر رختشویی، دستمال مرطوب، دستمال کاغذی، پوشک بچه

• توزیع بیش از دو هزار اقلام غذایی در نوروز ۹۷ از قبیل برنج، رب گوجه فرنگی، روغن، چایی، کیک بینگو

• اهدا و نصب تعداد ۴۶ کانکس اقامتی در سرپل ذهاب (کانکس‌ها با هدف حمایت از اشتغال کرمانشاه از کارگاه‌های کانکس سازی این منطقه خریداری شد.)

• اهدا و راه‌اندازی ۲ کانکس کارگاه خیاطی با هدف اشتغال‌زایی ۱۵ مادر سرپرست خانوار به نام خیاط خانه گلرنگ

• اهدا و نصب تعداد ۲۴ چشمه حمام در سرپل ذهاب مخصوص بانوان

• اهدا و راه‌اندازی ۳ خانه فرهنگ و هنر ویژه کودکان سر پل ذهاب با هدف آموزش و فعالیتهای فرهنگی برای بیش از ۷۰ کودک آسیب‌دیده در سرپل ذهاب

• برگزاری جشنی به مناسبت شب یلدا برای ۴۰۰ کودک و نوجوان در سرپل‌ذهاب

• ارائه خدمات درمانی پزشکی و روانشناسی از قبیل تامین هزینه پروتز پای مادر ۲۶ ساله

تامین هزینه تحصیلی ۵ دانشجوی آسیب دیده در مناطق زلزله زده با مشارکت بنیاد حامیان دانشگاه تهران

اعزام پزشک زنان و روانشناس کودک در روز مادر

راه اندازی آرایشگاه زنانه و مردانه در شب عید و برآورده کردن آرزوهای کودکان با هدف تغییر روحیه و شادسازی کودکان از قبیل برگزاری جشن تولد و اهدای جوایز و …

• اهدای ۱۱۰ کولر به آسیب دیدگان زلزله در روزهای آغازین سال ۹۷

گروه صنعتی گلرنگ با هدف حمایت از انجمن‌های مردم نهاد این اقدامات را با تعامل خیریه‌هایی همچون مهرآفرین، جمعیت امام علی (ع) و طلوع بی‌نشانها انجام داد.

 

 

کمک‌رسانی افق کوروش به آسیب دیدگان سیل‌ آذربایجان غربی
در فروردین و اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ بعد از بارش باران و وقوع سیل که خسارات قابل توجهی به منازل مسکونی و زندگی مردم وارد کرد، فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با ارسال چندین محموله مواد بهداشتی و غذایی به  آسیب دیدگان سیل‌ در امر کمک‌رسانی سهیم شد.

حضور در چهارمین جشنواره خیرین و واقفین دانشگاه تهران

چهارمین جشنواره خیرین و واقفین دانشگاه تهران در دانشکده ادبیات این دانشگاه، عصر روز شنبه هفتم اسفند ماه ۱۳۹۵ با حضور جمعی از خیرین از جمله دکتر فضلی مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ، دکتر ابراهیمی معاون مالی و اقتصادی گروه و دانشجویان بورسیه برگزار شد.

فعالیت‌های خیرانه و مستمر پاکشو

اهدای هدیه و کمک مالی به مراکز خیریه از جمله فعالیت‌هایی است که به طور مستمر در گروه صنعتی از همکاران گروه صنعتی پاکشو از خانه سالمندان کهریزک و اهدای هدیه به این مرکز در روز پنج‌شنبه سوم اسفندماه ۱۳۸۵ نمونه‌ای دیگر از فعالیت‌های اجتماعی همکاران ما در گروه صنعتی گلرنگ است.
گروه صنعتی پاکشو درسال ۱۳۸۵ حدود ۵۳۳ میلیون ریال بابت کمک‌های بلاعوض مردمی، امور خیریه، کمک به دارالایتام، برنامه جهانی غذا، خرید کامپیوتر برای اشخاص نیازمند و کمک به امور مسکن، و مبالغی برای کمک به زلزله‌زدگان بم تخصیص داده است. این شرکت علاوه بر اینها مفتخر به ساخت مدرسه، ساخت بیمارستان و ساخت حمام در نقاط محروم نیز هست. تأمین شوینده‌ها به طور رایگان برای سرای سالمندان و آموزش و پرورش؛ ایجاد صندوق قرض الحسنه؛ ایجاد زمین و امکانات ورزشی در شهرهای مختلف کشور؛ همکاری در ساخت حوزه علمیه ملایر؛ و ساخت چند دستگاه آپارتمان برای افراد واجد شرایط از دیگر اقدامات خیرخواهانه شرکت پاکشوست.

کمک‌رسانی گروه صنعتی گلرنگ به آسیب دیدگان زلزله آذربایجان شرقی

همکاران کلیه شرکت‌های تابعه گروه صنعتی گلرنگ با اهداء یک تا ۳۰ روز از حقوق خود به مبلغ ۵۰ میلیون تومان به یاری هم‌وطنان آسیب دیده از زلزله شتافتند. همچنین علاوه بر این کمک‌ها گروه صنعتی گلرنگ نیز با تخصیص کالاهای اساسی مورد نیاز به ارزش بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان، هم‌وطنان آسیب دیده از زلزله را یاری رساند.

توزیع پوشک پامتی در میان آسیب دیدگان زلزله آذربایجان شرقی

از جمله محصولات موردنیاز هموطنانمان در مناطق زلزله‌زده محصولات بهداشتی بود، بر همین مبنا مطابق رایزنی‌های صورت گرفته میان شرکت گلرنگ‌پخش و شرکت ماریناسان توافق گردید تا پوشک بچه پامتی و نوار بهداشتی نانسی از محصولات شرکت گلرنگ‌پخش در مناطق زلزله‌زده، میان آسیب دیدگان زلزله توزیع شود.


همکاران گروه صنعتی گلرنگ به یاری قحطی‌زدگان سومالی شتافتند

جمعی از همکاران گروه صنعتی گلرنگ، به پیشنهاد دکتر فضلی مدیر عامل گروه، در راستای همدردی و کمک به تأمین نیازهای قحطی‌زدگان سومالی، با اهداء یک روز حقوق خود، به یاری مسلمانان قحطی‌زده و نیازمند این منطقه شتافتند.


حمایت برند اویلا از اولین جشنواره غذای مؤسسه خیریه پیام امید
شرکت کشت و صنعت گلبرگ بهاران با برند اویلا، از اولین جشنواره غذای مؤسسه خیریه پیام امید حمایت کرد.
مؤسسه خیریه پیام امید با همکاری شرکت توسعه روابط بین الملل کندو در تاریخ ۱۸ و ۱۹ خرداد ماه ۱۳۹۱، برنامه‌ای تحت عنوان «جشنواره غذا» در فرهنگسرای قدس برگزار نمود.
از این جشنواره شرکت‌های بزرگ و مطرحی حمایت کرده و مؤسسات مختلف انواع غذاهای ایرانی و فرنگی را به فروش رساندند که درآمد حاصل از این امر صرف امور خیریه در مؤسسه پیام امید شد.

همکاری با یونیسف
یکی از معتبرترین و مهم‌ترین مراکز جهانی کمک‌رسانی به مناطق محروم، سازمان یونیسف است. یونیسف (صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد) یکی از ده برند پاک جهان و از شناخته شده‌ترین برندهای جهان است.
عمده فعالیت‌های یونیسف در ایران مشارکت در بازسازی شهر بم، فرهنگسازی در زمینه پیشگیری از بیماری ایدز و انجام طرح واکسیناسیون با همکاری دولت جمهوری اسلامی ایران بوده است.
در سال ۸۶ گروه صنعتی گلرنگ در تعاملی خجسته با سازمان یونیسف همکاری خود را به نمایندگی گروه صنعتی پاکشو با این سازمان جهانی آغاز نمود. بدین منظور شرکت تولیدی ـ شیمیایی پاکشو و یونیسف ایران، عصر روز پنج شنبه بیست‌وچهارم اردیبهشت ماه ۱۳۸۶ یک تفاهم نامه همکاری را به نفع کودکان ایران در هتل استقلال به امضا رساندند.
طبق این تفاهم نامه که توسط دکتر فضلی مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ، مهندس سزاوار ذاکریان مدیر عامل گروه صنعتی پاکشو از یک سو و کریستین سالازار رئیس یونیسف در ایران از سوی دیگر به امضا رسید، قرار بر آن شد که گلرنگ به عنوان حامی یونیسف مبلغ مشخصی را در اختیار یونیسف قرار دهد. با امضای این تفاهم‌نامه رسماً این همکاری با پیام «با کودکانمان مهربان باشیم» آغاز شد.

 

دیگر نمونه‌های مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های عضو گروه صنعتی گلرنگ 

گروه صنعتی پاکشو

حمایت گلرنگ از مراسم همیار پلیس در مدرسه غنچه‌های انقلاب

برند گلرنگ (گروه صنعتی ‌پاکشو) از مراسم ‌همیارپلیس که صبح روز چهارشنبه هفتم مهر ماه در مدرسه غنچه‌های انقلاب برگزار شد، حمایت کرد.

ماسترفوده

دریافت جایزه عالی‌ترین رتبه‌ی مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی توسط شرکت ماسترفوده

همایش اولین دوره جایزه مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی ایران روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه۹۶ در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد و جایزه عالی‌ترین رتبه‌ی مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی به آدامس بایودنت تعلق گرفت.

پدیده شیمی قرن

همکاری با سازمان غذا و دارو

شرکت پدیده شیمی قرن با همکاری سازمان غذا و دارو در سال ۱۳۹۴ اقدام به تولید و انتشار کتاب‌های داستان کودکان با محتوای بهداشت و سلامت نمود. این همکاری در تولید ۳ قسمت انیمیشن با همین محتوا در سال ۱۳۹۵ نیز ادامه یافت.

حمایت از بیماران هموفیلی ایران

شرکت پدیده شیمی قرن در بهمن ماه سال ۱۳۹۴ با حمایت مالی و ارسال محصولات خود به کانون هموفیلی ایران، حمایت خود از جامعه هموفیلی ایران را اعلام نمود.

حمایت از کمیته امداد امام خمینی (ره)

شرکت پدیده شیمی قرن با ارسال محصولات خود به کمیته امداد امام خمینی (ره)، به صورت دوره ای نقش خود را در کمک به هموطنان بی بضاعت و کم بضاعت ایفا می‌نماید.

حمایت از کودکان بی سرپرست

شرکت پدیده شیمی قرن با ارسال محصولات و کمک‌های مالی خود برای هیئت امنای خانه آیت الله میرزای نایینی، گامی دیگر در راستای مسئولیت‌های اجتماعی برداشت.

حمایت از خیریه وردآورد

شرکت پدیده شیمی قرن در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود با ارسال محصولات و کمک‌های مالی خود از کودکان معمول خیریه وردآورد در بهمن ماه سال ۱۳۹۴ حمایت نمود.

اکتیو، برند حامی خلیج فارس

پیرو برگزاری مراسم بزرگداشت روز ملی خلیج فارس در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ و حمایت شرکت پدیده شیمی قرن از این مراسم، برند اکتیو به عنوان برند ملی حامی خلیج فارس و برند شایسته ملی در سند سنگ نگاره و تندیس ویژه خلیج فارس واقع در دریاچه خلیج فارس تهران ثبت شد.

گلبرگ بهاران

ـ حمایت برند اویلا از رقابت‌های دو و میدانی فصل قهرمانی کشور در شیراز در روزهای ۲۴ و ۲۵ فروردین ماه ۹۶

ـ در سال‌های ۹۰ تا ۹۴ که مجله آشپزخانه ملل از سوی گلبرگ بهاران شرکت به چاپ می‌رسید، آگهی موسسه خیریه محک به صورت متوالی چاپ می‌گردید.

ـ در اسفند ماه سال ۹۴ غرفه‌ای در خیریه زنجیره امید با حمایت برند اویلا اجاره گردید.

صنایع الکترونیک گلرنگ

شرکت صنایع الکترونیک گلرنگ در جشنواره ۳۳ فیلم فجر، از این جشنواره از طریق تولید رایگان DVD حمایت کرد. همچنین حمایت از جام جهانی فوتبال، از طریق تولید رایگان دو فیلم "سرزمین شیرها" و "در راه صعود" در کارنامه این شرکت قرار دارد.

مجتمع تجاری ـ فرهنگی کورش

ـ همکاری و مساعدت با دانشجویان در انجام پروژه‌های دانشگاهی: عکاسی، فیلمبرداری، تکمیل پرسشنامه و ...

ـ همکاری و مساعدت با موسسات خیریه (اجرای برنامه‌‌‌های سرود و نمایش): موسسه خیریه امام علی(ع) (کمک هزینه پرداخت دیه)، موسسه خیریه فرهنگی دارالاکرام (کمک هزینه تحصیل)

ـ همکاری با سازمان انتقال خون: شرکت در کمپین من یک اهداکننده خون هستم.

ـ همکاری با سازمان ترافیک شهرداری: اجرای تئاتر آموزشی برای کودکان (کمپین خط سفید)

ـ اکران خیریه فیلم‌های سینمایی پردیس سینمایی کورش: اکران فیلم‌های سینمایی مانند چهارشنبه، دراکولا، لانتوری و ... با هدف امور خیریه

ـ حفظ محیط زیست: نصب تابلوی صرفه‌جویی با شعار (نگذاریم بمیرد جنگل که جهان خواهد مرد) در مجاورت باکس دستمال‌های سرویس‌بهداشتی؛ بازیافت زباله؛ حذف تیکت سرزمین بازی در جهت حفظ محیط زیست: از اول تیرماه سال ۹۵، امتیازهای بازدیدکنندگان سرزمین بازی به جای چاپ تیکت‌های کاغذی در کارت‌های دیجیتالی ذخیره می‌شود.

ـ احترام به سالمندان و معلولان: تعبیه رمپ بر روی پله‌ها، بالابر برای جابه‌جایی ویلچیر و کالسکه

ـ واحد سلامت یار: اورژانس مستقر در مجتمع (سه‌شنبه تا جمعه)، ویلچیر، طرح غربالگری (بیماری‌های فشارخون، قندخون و ...)

کنترل ترافیک (در مجاورت مجتمع کورش): نصب راهبند در کوچه‌های اطراف مجتمع در جهت تامین آرامش همسایگان مجتمع، تاکسی (وَن) رایگان برای جابه‌جایی ساکنان اطراف مجتمع، پیگیری جایگزینی پله‌برقی جهت پل عابر پیاده مجاور مجتمع، پیگیری ایستگاه تاکسی در مجاورت مجتمع، پیگیری جهت افزایش ظرفیت پارکینگ

ـ ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی: راه‌اندازی کتابخانه با اهدای کتاب توسط مدیران واحدها جهت استفاده کلیه پرسنل

ایراندار

جمع‌آوری درب بطری‌های پلاستیکی

در حال حاضر در کارخانه ایراندار در رابطه با مسئولیتهای اجتماعی و زیست محیطی درب بطری‌های پلاستیکی جمع آوری می‌شود. درب‌های بطری‌های پلاستیکی، نقش بسیار زیادی در تخریب محیط زیست دارد. در این میان، درب‎های بطری که آلیاژ متفاوتی نسبت به خود بطری‌ها دارند، ضربه‌های جبران‌ناپذیری به طبیعت می‌زنند. این درب‌های بطری‌ها پس از جمع‌آوری به پایگاه‌های مشخص شده تحویل داده می‌شود و آنها نیز پس از فروش پول بدست آورده از فروش درب بطری‌ها را ولیچر خریداری می‌کنند و در اختیار کانون معلوین،بهزیستی،خانه سالمندان و یا افرادی که نیازمند ولیچر هستند قرار می‌دهند.

طرح پایش خود اظهاری محیط زیست به صورت داوطلبانه

واحد HSE شرکت ایراندار طرح پایش خود اظهاری محیط زیست را به صورت داوطلبانه انجام داده و پارامترهای زیست محیطی را از قبیل گازهای متحرک مانند اگزوزهای لیفتراک ( HC_NOX_O۲_CO ) و گازهای ثابت مانند خروجی و دودکش‌های دیگ‌های روغن داغ و آبگرم (so۲_no۲_co_co۲_o۲_H۲s_Nox_No)، صداهای زیست محیطی شرکت، ذرات معلق زیست محیطی (PM۱۰) و پارامترهای خروجی فاضلاب (BOD , COD) اندازه گیری کرده و نتایج آن را در قالب طرح پایش خوداظهاری به سازمان محیط زیست شهرستان البرز ارسال نموده که مورد تأیید سازمان محیط زیست قرار گرفته است.

کاهش مصرف کاغذ

ایجاد شبکه داخلی جهت مکاتبات داخل سازمانی و کاهش مصرف کاغذ به میزان ۱۰ % در سال

تفکیک زباله از مبدأ

واحد HSE شرکت ایراندار در راستای حفاظت از محیط زیست و به حداقل رساندن آلودگی‌های زیست محیطی تفکیک زباله از مبدأ را شروع به انجام کرده و زباله‌ها را در قالب ۶ سطل زباله با رنگ‌های مشخص از هم تفکیک می‌نماید و به شرکت مربوطه تحویل می‌دهد.

گلرنگ ترابر

ـ شرکت گلرنگ ترابر با ورود ناوگان جدید به سطح کشور حمایت از هوای پاک را جزء مسئولیت‌های اولیه خویش قرار داده است.

ـ این شركت با استفاده از فناوری‌های نوین جهانی در عرصه حمل و نقل، فضای ایمنی در ارسال كالا ایجاد كرده و همچنین رانندگان با آسودگی خاطر بسیار بیشتری نسبت به نمونه‌های مشابه در سطح کشور، در این شركت مشغول به فعالیت هستند.

ـ استفاده از بهترین ناوگان حمل و نقل جاده‌ای سبب گردیده كه میزان هدر روی سوخت در راستای دوستی با محیط زیست، كاهش یابد.