درباره دارو و سلامت

شرکت سرمایه‌گذاری دارویی گلرنگ در سال ۱۳۸۹ توسط گروه صنعتی گلرنگ تأسیس و به حوزه مهم و بنیادی صنعت دارو وارد شد. شرکت سرمایه‌گذاری دارویی گلرنگ با بهره‌گیری از شرکت‌های دانش بنیان خود، مدیران مجرب و تلاش شبانه روزی نیروهای متخصص، و با توجه به فرهنگ بومی مسیر پیشرفت در عرصه تولید و عرضه محصولات دارویی را به نحوی طی کرد که امروز، نه تنها توانایی تولید فرآورده‌های دارویی را از ماده اولیه (API) تا محصول نهایی داراست، بلکه میزان قابل توجهی از تولیدات خود را به کشورهای دیگر صادر می‌کند. شرکت‌های فاران شیمی، آرین سلامت سینا، هستی آرین دارو، هستی آریا شیمی، واریان فارمد و سلامت پخش هستی از مجموعه شرکت‌های سرمایه‌گذاری دارویی گلرنگ هستند.

فاران شیمی از شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ داروئی گلرنگ با بهره‌گیری از مهارت و دانش متخصصان داخلی انواع مواد موثره داروئی و داروهای آماده مصرف را تولید می‌کند که از آن میان می‌توان به داروهای زیر اشاره کرد:

اکسی کدون، نوسکاف، فارانتان، رزواستاتین، متادون، بوپرنورفین، استامینوفن کدئین و اپیوم.

آرین سلامت سینا تولیدکننده مکمل‌های دارویی است. تامین داروهای مورد نیاز کشور از طریق واردات نیز از دیگر فعالیت‌های این شرکت است.

آندرولیستیکا، استئوکینون، پاورفیت، فرو- دین، کلسی پاور، منولیستیکا و مگنیفورت از مکمل‌های دارویی آرین سلامت سیناست.

هستی آرین دارو در زمینه واردات، صادرات و تولید محصولات دارویی فعالیت می‌کند.

هستی آریا شیمی تامین نیاز مواد مؤثره دارویی کشور در بالاترین سطح کیفی منطبق با استانداردهای بین‌المللی را به عنوان یک شرکت دانش بنیان به عهده دارد. از جمله مخدرهای استخراجی این شرکت می‌توان به تبائین، نوسکاپین، مورفین، کدئین و پاپاورین اشاره کرد.

واریان فارمد تولید، توزیع و همچنین صادرات و واردات کلیه اقلام دارویی، پزشکی، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی و تولید مواد اولیه داروئی را در دستور کار دارد.

در این شرکت، در زمینه داروهای GnRH آگونیست می‌توان به محصولات زیر اشاره کرد: واریوپپتیل و لوپرومر.

در زمینه داروهای ضد درد نیز پیرومول از محصولات این شرکت است.

سلامت پخش هستی نیز تهيه و پخش سریع، مطمئن و سراسری داروهای تولید داخل و وارداتی و زنجیره سرد، محصولات سلولزی، تجهیزات پزشکی، مکمل‌های غذایی و محصولات بهداشتی مورد نیاز كشور را بر عهده دارد.