گزارش مسئولیت‌های اجتماعی

گروه صنعتی گلرنگ با آگاهی از وظایف خود نسبت به جامعه، در انجام فعالیت‌های مرتبط با مسئولیت‌های اجتماعی نگاهی آینده‌نگر، وطن دوست و با تاکید بر هم‌نوع دوستی، تاثیر مثبت بر محیط زیست، سلامت خانواده، تولید پسماند کمتر و ... دارد.

این گروه صنعتی، با استراتژی و توانایی خود که همان توسعه پایدار، ثبات در ارائه خدمات و محصولات، توانایی بازارسازی، برنامه‌ریزی استراتژیک، انسجام و یکپارچگی در لایه مدیریت ارشد و استحکام و پشتوانه مالی پایدار است، همین طور با بهره‌گیری از اندیشه‌های بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ، اشتغال و کارآفرینی را مهم‌ترین مسئولیت اجتماعی خود می‌داند.

نقش گلرنگ در اشتغال‌زایی و کارآفرینی در ایران

گروه صنعتی گلرنگ با الهام از اندیشه‌‌های بنیانگذار خود، استاد حاج محمدکریم فضلی، خود را متعهد می‌داند با حمایت همه جانبه از کارآفرینی و فرهنگ‌سازی در این باره، زمینه رشد و ترویج فرهنگ کارآفرینی و اشتغالزایی را فراهم آورد و قدمت و سابقه درخشان در صنایع در این گروه صنعتی نیز شاهد این مدعاست.

اوایل دهه ۱۳۷۰ این گروه کمتر از ۵۰ نفر نیرو داشت. اوایل دهه ۸۰ تعداد اعضای گروه به۵۰۰ نفر رسید. سال ۸۸ حدود ۳۵۰۰ نفر در صنایع مختلف گروه صنعتی گلرنگ اشتغال داشتند. در سال ۹۲ حدود ۲۷۰۰ نیروی کار به گروه صنعتی گلرنگ پیوستند و تعداد اعضا در پایان سال به ۷۴۰۰ رسید. هفتم اردیبهشت سال ۹۳ نقطه عطفی در جذب نیروی انسانی در گروه صنعتی گلرنگ بود و این گروه ۱۰۰۰۰ نفری شد. در پایان سال ۹۴ تعداد اعضای این گروه ۱۱۱۳۹ نفر بود. در ابتدای سال ۹۵ تعداد اعضای خانواده بزرگ گروه صنعتی گلرنگ ۱۲۵۴۱ نفر بود که درحدود ۱۲ و نیم درصد نسبت به سال ۹۴ افزایش نشان می‌داد. در نیمه‌ی اول سال ۹۵ بیش از ۱۳۰۰۰ نفر در این گروه نقش‌آفرینی می‌کردند. این تعداد در ابتدای سال ۹۶ به ۱۶۰۰۰ نفر رسید که رشدی ۲۸ درصدی را نسبت به سال پیش از آن نشان می‌دهد. این درحالی‌است که  ابتدای سال ۹۷ مجموعا ۱۷۷۱۶ نفر همکار در گروه صنعتی گلرنگ مشغول به‌کار بودند و در ابتدای سال ۹۸ این تعداد به بیش از ۲۰۰۰۰ نفر رسید.

تأسیس دانشگاه

مرکز آموزش علمی ـ کاربردی گروه صنعتی گلرنگ از سال ۱۳۸۶ با هدف دانش‌افزایی و تأمین نیروی انسانی و ماهر گروه صنعتی گلرنگ تأسیس گردید و با پذیرش دانشجو در سه رشته مهارتی فعالیت خود را آغاز نمود که هم اکنون به یازده رشته در سطوح کاردانی و کارشناسی رسیده است.

حمایت از دانشگاه، دانشجویان و نخبگان

گروه صنعتی گلرنگ به منظور خلق آینده پایدار و با توجه به اهمیت فضای دانشگاهی در پیشبرد رفاه و توسعه، تاکنون اقدامات زیادی در زمینه تعامل با دانشگاه‌ها انجام داده است. از جمله این اقدامات می‌توان به حمایت از دانشجویان و نخبگان اشاره کرد که در این گروه با جدیت پیگیری می‌شود و هم‌اکنون تعداد قابل توجهی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به دعوت این مجموعه، به گروه صنعتی گلرنگ پیوسته‌اند. از دیگر ارتباطات و تعاملات گروه صنعتی گلرنگ با دانشگاه‌ها در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی می‌توان موارد زیر را برشمرد:
 بورسیه 
گروه صنعتی گلرنگ بورسیه ۱۷۷ دانشجوی دانشگاه تهران را در ششمین جشنواره خیرین و واقفین دانشگاه تهران بر عهده گرفت.
در این جشنواره، که عصر روز شنبه ۴ اسفندماه ۹۷ برگزار شد، اعلام گردید گروه صنعتی گلرنگ بورسیه ۱۷۲ دانشجوی ایرانی و غیر ایرانی و ۵ دانشجوی آسیب دیده از زلزله را بر عهده گرفته است.
در اسفند ماه سال ۱۳۹۶ نیز گروه صنعتی گلرنگ بورسیه ۱۰۵ دانشجوی ایرانی و غیر ایرانی دانشگاه تهران را به عهده گرفته بود.

 برگزاری مراسم بزرگداشت پرفسور رضا در دانشکده مدیریت تهران
 با حمایت و همکاری گروه صنعتی گلرنگ بزرگداشت پرفسور فضل الله رضا در تاریخ ۴ آذر ماه ۹۲ در دانشگاه مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد. این آیین علمی و فرهنگی به گرامیداشت استاد پرفسور رضا اختصاص داشت که از چهره‌های ماندگار علمی و فرهنگی کشور عزیزمان محسوب می‌شود. این مراسم با حمایت همه جانبه گروه صنعتی گلرنگ انجام شد.

برگزاری جشنواره نوآوری و فناوری گلرنگ با نام استاد حاج محمد کریم فضلی
گروه صنعتی گلرنگ با همکاری دانشگاه شریف، اقدام به برگزاری جشنواره نوآوری و فناوری گلرنگ با نام استاد حاج محمد کریم فضلی نمود.
این جشنواره با هدف ترغیب دانشجویان، اساتید و صاحبان ایده‌های کسب‌وکار به ارائه دستاوردهای علمی ـ پژوهشی و ایده‌های نو مبتنی بر علم و دانش که امکان کارآفرینی و تولید ثروت را در موضوعات فعالیت‌های گروه صنعتی گلرنگ داشته باشند، برگزار شد.
گفتنی است جوایز این جشنواره طی مراسمی، در دفتر دکتر فضلی مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ با حضور مهندس فاضلیان معاون توسعه صنعتی گروه صنعتی گلرنگ، دکتر گودرزی معاون برنامه‌ریزی و توسعه استراتژیک گروه صنعتی گلرنگ، دکتر باقری مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی شریف و دکتر موحدی مدیر امور پژوهش معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف، یک‌شنبه سوم اسفند ماه ۱۳۹۳ اهدا شد.

برگزاری کارگاه‌های علمی به مناسبت سالروز تاسیس "گروه صنعتی گلرنگ" در دانشگاه شریف
به پیشنهاد دانشگاه صنعتی شریف، هفته گروه صنعتی گلرنگ در تاریخ ۱۷ آذر ماه ۹۲ و همزمان با سالروز تاسیس گروه صنعتی گلرنگ در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد که شامل برگزاری کارگاه‌های علمی و نیز معرفی محصولات و توانمندی‌های این گروه در راستای تعامل صنعتی و دانشگاه بود.

حمایت مالی در بهره‌برداری از ساختمان تکمیلی دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف
ساختمان تکمیلی دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف ظهر یکشنبه بیست‌ویکم خردادماه سال ۸۵، طی مراسمی با حضور استاد حاج محمدکریم فضلی ریاست هیأت مدیره گروه صنعتی گلرنگ، دکتر سعید سهراب‌پور ریاست دانشگاه صنعتی شریف و دکتر مهدی فضلی مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ و با حمایت مالی گروه به بهره‌برداری رسید.
 

حمایت از فرهنگ و هنر

افتتاح پردیس سینمایی کورش
بزرگ‌ترین پردیس سینمایی کشور به نام پردیس سینمایی کورش با سرمایه‌گذاری گروه صنعتی گلرنگ بیست و هفتم مرداد ماه ۱۳۹۳ افتتاح شد.
این پردیس جزئی از مجتمع تجاری، فرهنگی و تفریحی کورش است که دارای ۱۴ سالن سینماست و در ابتدا ۲۸۰۰ صندلی به ظرفیت سینماهای کشور اضافه کرد و سپس در سال ۹۷ این ظرفیت به ۳۳۰۰ صندلی رسید.
به کارگیری مدرن‌ترین تجهیزات صوتی و تصویری دیجیتال و آنالوگ و پیشرفته‌ترین فناوری‌های نورپردازی تئاتر، از ویژگی‌ها‌ی منحصربه‌فرد این پردیس سینمایی است.

فعالیت‌های خیریه

 کمک ۱۵۰ میلیارد ریالی گروه صنعتی گلرنگ به به آسیب‌دیدگان سیل
مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ در همایش آغاز سال کاری گروه صنعتی گلرنگ در سال ۹۸، از کمک ۱۵۰ میلیارد ریالی این گروه صنعتی به آسیب‌دیدگان سیل خبر داد.
این کمک‌ها با شناسایی نیازهای هم وطنان آسیب دیده از سیل برنامه‌ریزی شده و به مرور در اختیار آنها قرار می‌گیرد، از جمله در فروردین‌ماه سال ۱۳۹۸، گروه صنعتی گلرنگ با همیاری جمعیت هلال احمر ۲۰ هزار بسته‌ی غذایی و بهداشتی در بین هم‌وطنان آسیب‌دیده از سیل در استان‌های لرستان و خوزستان توزیع کرد.
این بسته‌ها نسبت به جمعیت هر منطقه و اطلاعات جمع‌آوری شده توزیع شد، از این رو اقلام دیگری نیز غیر از تولیدات گروه صنعتی گلرنگ، از جمله ۱۰۰۰ عدد پشه‌بند برای هم‌وطنان خوزستانی در کنار این بسته‌ها اهدا شد.
همچنین در ماه اردیبهشت، گروه صنعتی گلرنگ به برکت نام مولای متقیان علی (ع) ۱۱۰ تخته فرش ۱۲ متری در محلات سیل‌زده‌ی شهرهای جویبار، کیاکلا، سوادکوه، میاندرود و نکا واقع در استان مازندران توزیع کرد.
همچنین در مراداد ماه ساخت ۵۲۵ واحد مسکونی شهری و روستایی در مناطق آسیب‌دیده از سیل با مشارکت کمیته‌ امداد، در دستور کار قرار گرفت و در شهریور ماه ۲۰ هزار بسته‌ نوشت‌افزاری از سوی گروه صنعتی گلرنگ به دانش‌آموزان آسیب‌دیده از سیل در استان‌های لرستان، خوزستان، گلستان و خراسان شمالی اهدا شد.
کمک‌های گروه صنعتی گلرنگ به مناطق آسیب دیده از سیل همچنان با برنامه‌ریزی و شناسایی نیازها ادامه دارد.

برگزاری جشن اهدای بسته‌های نوشت‌افزاری در مدرسه صبح رویش
جشن اهدای بسته‌های نوشت‌افزاری صبح روز دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ در مدرسه کودکان کار صبح رویش برگزار شد. در طی این مراسم، تعداد ۶۹۳ بسته نوشت‌افزاری شامل کوله‌پشتی، انواع نوشت‌افزار، انواع دفتر، خط کش و جامدادی به تمام دانش‌آموزان صبح رویش از طرف گروه صنعتی گلرنگ اهدا شد.
گروه صنعتی گلرنگ و صنعت ماکیان کوروش مشترکا در برپایی این جشن همکاری داشتند. 

حمایت گروه صنعتی گلرنگ از آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه 
گروه صنعتی گلرنگ از همان ساعات اولیه پس از وقوع زلزله در استان کرمانشاه به منظور کمک به حادثه‌دیدگان زلزله کرمانشاه، فعالیت‌های متنوعی را در این زمینه آغاز کرد و کمک‌های اهدایی این گروه صنعتی با همکاری شرکت‌های عضو و مشارکت موسسه نیکوکاری «مهرآفرین» و «طلوع بی‌نشان» به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ارسال شد.

کمک‌رسانی گروه صنعتی گلرنگ به آسیب دیدگان زلزله آذربایجان شرقی
همکاران کلیه شرکت‌های تابعه گروه صنعتی گلرنگ با اهداء یک تا ۳۰ روز از حقوق خود به مبلغ ۵۰ میلیون تومان به یاری هم‌وطنان آسیب دیده از زلزله شتافتند. همچنین علاوه بر این کمک‌ها گروه صنعتی گلرنگ نیز با تخصیص کالاهای اساسی مورد نیاز به ارزش بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان، هم‌وطنان آسیب دیده از زلزله را یاری رساند.

همکاران گروه صنعتی گلرنگ به یاری قحطی‌زدگان سومالی شتافتند
جمعی از همکاران گروه صنعتی گلرنگ، به پیشنهاد دکتر فضلی مدیر عامل گروه، در راستای همدردی و کمک به تأمین نیازهای قحطی‌زدگان سومالی، با اهداء یک روز حقوق خود، به یاری مسلمانان قحطی‌زده و نیازمند این منطقه شتافتند.
 

دیگر حمایت‌ها

حمایت گروه صنعتی گلرنگ از برگزاری کنفرانس ملی فرهنگ سازمانی
گروه صنعتی گلرنگ از برگزاری کنفرانس ملی فرهنگ سازمانی با رویکرد توسعه که ۲۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۵ در محل دانشگاه خاتم برگزار شد، حمایت کرد.
این کنفرانس را انجمن مدیریت ایران با حضور علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و با حمایت برخی سازمان‌های بزرگ دولتی و خصوصی، دانشگاه‌ها و انجمن‌های معتبر و با حضور جمع کثیری از مدیران ارشد کشور برگزار کرد.

حمایت گلرنگ از سیزدهمین همایش ملی حسابداری ایران
گروه صنعتی گلرنگ از سیزدهمین همایش ملی حسابداری ایران که در روزهای ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد، حمایت کرد.
 

مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های عضو گروه صنعتی گلرنگ

مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های عضو گروه صنعتی گلرنگ طیف گسترده‌ای از حمایت‌ها و فعالیت‌های خیریه را در برمی‌گیرد که در ادامه به بخش‌هایی از آن اشاره می‌شود.

یاری بیماران آسیب‌دیده از سوختگی از سوی گلپخش اول

در فروردین ماه سال ۹۸، اتفاق غم‌انگیزی ناشی از سوختگی برای همکار عزیزمان مهندس کنگاوری افتاد. همکاران ایشان در شرکت گلپخش اول به نام و یاد او، با انجمن ققنوس ارتباط گرفتند و زمینه برای همکاری فراهم شد. در بازدیدهای اول سال، مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ دستور دادند از این پس، درآمد مهندس کنگاوری هر ماهه به انجمن ققنوس تعلق بگیرد. بر اساس همین مبلغ اهدایی، بنیان امید تاسیس شد. در این بنیان مقرر گردیده است مبلغی که هر ماهه از سوی شرکت گلپخش اول در اختیار انجمن ققنوس قرار می‌گیرد در مسیر تسکین آلام و ترمیم خسارات جسمی و روحی بیماران سوحته قرار بگیرد.

حمایت فاران شیمی از کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد

شرکت داروسازی فاران شیمی‌ حامی ‌اصلی هشتمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد بود که از ۱۹ تا ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۳ در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار ‌شد.
از اهداف اصلی برگزاری این کنگره، اشتراک ایده‌ها و کمک به حل چالش‌های پیش روی اعتیاد بود.

مسئولیت‌های اجتماعی گروه صنعتی پاکشو

حمایت پاکشو از سومین همایش علوم و فناوری مواد فعال سطحی و صنایع شوینده
پاکشو از سومین همایش علوم و فناوری مواد فعال سطحی و صنایع شوینده حمایت کرد.
در این همایش که ۱۹ و ۲۰ مهرماه ۱۳۹۱ برگزار شد، دو مقاله از گروه صنعتی پاکشو ارائه شد. مقاله نخست با عنوان «بررسی عوامل مختلف تثبیت رنگ مو در شامپوهای محافظ رنگ» توسط مهندس سخی و خانم مهندس عرب ارائه شد و مقاله دیگر با عنوان «اندازه روغن آزاد در SLES به روش GC» توسط مهندس موحدی و خانم مهندس حیدری ارائه گردید.
گفتنی است مقاله مهندس سخی و مهندس عرب به عنوان مقاله برتر انتخاب شد و موفق به دریافت جایزه نقدی گردید.

پاکشو، حامی روبات سورنا
گروه صنعتی پاکشو از شرکت‌های تابعه گروه صنعتی گلرنگ به عنوان حامی روبات سورنا امیدوار است این گونه حمایت‌ها موجب ایجاد تحول در فناوری تولید روبات‌های انسان‌نما در کشور گردد.
گفتنی است این شرکت در تاریخ دوازدهم تیر ماه ۱۳۸۹ در دومین جشنواره خلاقیت و نوآوری در عرصه صنعت و معدن، لوح سپاس وزارت صنایع و معادن و انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن را به عنوان حامی ماندگار روبات ملی سورنا دریافت داشت.

حمایت گروه صنعتی پاکشو از اجلاس توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی
در این اجلاس اعضای سازمان کشورهای اسلامی در خصوص اولویت‌ها، اهداف و وظایف در عرصه توسعه علم، فناوری و نوآوری در کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی بحث و تبادل نظر کردند.
موضوع این اجلاس «علم، فناوری، نوآوری و نوسازی در مدرنیته جهان اسلام» بود و این نخستین اجلاسی بود که سران و نخست وزیران کشورهای مختلف تنها مسائل علمی و فنی را در دستور کار قرار دادند.
 
حمایت پاکشو از تیم ملی ایران در پارالمپیک
در مراسم بدرقه کاروان افتخار آفرین پارالمپیک ریو ٢٠١۶، برند گلرنگ حمایت خود را از کاروان پارالمپیک ایران اعلام کرد.
کاروان ۱۱۱ نفره ورزشکاران پارالمپیکی ایران از هفدهم شهریور ماه باز‌ی‌های پارالمپیک ریو را آغاز کردند.

حمایت پاکشو از تیم ملی والیبال در مسابقات آسیایی
در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی در سال ۲۰۱۴، گروه صنعتی پاکشو و برند گلرنگ اعضای خانواده ملی‌پوشان والیبال ایران را به قصد روحیه بخشیدن به بازیکنان، به شهر اینچئون در کره جنوبی فرستاد. در این بازی‌ها تیم ملی والیبال ایران برای اولین بار به قهرمانی رسید و اعضای این تیم، پیروزی را همراه با همسران و کودکانشان جشن گرفتند. این حمایت، به دلیل قهرمانی تیم والیبال بازخورد گسترده‌ای در رسانه‌های گروهی داشت.

پاکشو حامی رسمی تیم ملی فوتبال ایران
برند گلرنگ در بیستمین دوره جام جهانی فوتبال (جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴) رسماً از تیم ملی فوتبال ایران حمایت کرد.
این حمایت، در رسانه‌ها و برنامه‌های مختلف تلویزیونی مطرح گردید و اذعان شد که این حمایت، نشان‌دهنده توجه ویژه مجموعه گلرنگ به مسئولیت‌های اجتماعی است.

گروه صنعتی پاکشو و حمایت از محیط زیست
گروه صنعتی پاکشو و به تبع آن مجتمع تولیدی و شیمیایی پاکشو بر اساس معیارها و استانداردهای زیست محیطی و تبعیت از ضوابط انتخاب صنایع سبز مسیر خود را در حمایت از محیط زیست مشخص ساخته است.
نصب سیستم پایش آنلاین
مجتمع ۱ پاکشو در سال ۱۳۹۳ اقدامات زیست محیطی خود را با نصب سیستم پایش آنلاین (Online monitoring) بر روی استک بگ فیلتر پلنت تولید پودر شوینده گسترش داد. این اقدام مورد توجه اداره محیط زیست استان قزوین قرار گرفت و مدیر کل محیط زیست استان قزوین ضمن بازدید از این مجتمع از پاکشو تشکر کرد.
تهیه و اجرای سیستم مدیریت محیط زیست (EMS)
این شرکت با تهیه و اجرای سیستم مدیریت محیط زیست (EMS) برای کلیه واحدهای خود بندهای زیر را به اجرا در می‌آورد.
نصب و راه اندازی سیستم پایش و کنترل آلودگی
ـ کلیه تجهیزات واحد سولفورکس که در سال ۱۳۸۷ به بهره برداری رسیده است ساخت شرکت بالسترای ایتالیا بوده و مجهز به ستون اسکرابر (جهت خنثی‌سازی گاز  (SO2 و فیلتر مخصوص گاز SO3 به نام استاتیک فیلتر می‌باشد.
ـ در تکنولوژی جدید پلنت‌های مداوم سولفوناسیون (موجود در پلنت ۲ تن) الکتر و استاتیک فیلتر حذف شده و جهت جایگزینی از فیلترهایی با ساختمان خاص به نام Brink Filter که سطح آن با LAB آغشته می‌گردد برای حذف گاز SO3 استفاده می‌شود و ضایعات تولید شده در جریان فرایند تولید محصول وارد می‌گردد.
ـ در پلنت تولید پودر سیستم فیلتراسیون بگ فیلتر با ۱۳ انشعاب و راندمان ۵۹۹ درصد در طبقات تولید پودر نصب شده و هزینه هر بار تعویض بگ یا کیسه‌ها ۲۰ میلیون تومان است.
ـ در سال ۱۳۸۹ خروجی دودکش واحد سولفورکس و بگ فیلتر در پلنت پودر مجهز به پلاک (محل اندازه‌گیری گازهای خروجی و فاین) شده و شرایط برای ارائه اسناد خود اظهاری که هر ۴ ماه به محیط زیست ارائه می‌شود و نیز پایش‌های اداره کل حفاظت محیط زیست مهیا گردید.
ـ در خرداد ۱۳۸۹ اولین مرحله پایش آلاینده‌های زیست محیطی در مجتمع پاکشو انجام شد و آلاینده‌ها مورد اندازه‌گیری قرار گرفت و خوشبختانه در هیچ مورد میزان آلاینده‌های زیست محیطی خارج از حدود استاندارد گزارش نشد.
راه اندازی سیستم بازیافت مواد و پساب خروجی واحدهای تولیدی
ـ در مجتمع پاکشو کلیه ضایعات پودری پلنت پودر مجدداً در فرایند قابل استفاده بوده و حجم ضایعات خروجی بسیار اندک می‌باشد.
ـ دستگاه پرس ضایعات کارتن جهت ساماندهی به ضایعات کارتن وجعبه و کاهش حجم آنها به دست کارگران توانمند این مجتمع ساخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ـ پساب خروجی واحد مایعات از طریق مسیری به واحد پودر راه یافته و در این واحد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ـ پساب خروجی واحد تولید پودر از طریق سیستم سیرکوله بارها در همین واحد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
سازگار گردن تولیدات با محیط زیست
ـ مجتمع پاکشو همگام با سایر صنایع شوینده دنیا در جهت حمایت و حفاظت محیط زیست به رقابت پرداخته و اهتمام به جایگزینی مواد کم خطرتر مانند استفاده از الکل چرب‌های خطی اتوکسیله به جای نونیل فنل اتوکسیله، کاهش مصرف فسفات‌ها، استفاده از آلکیل بنزن‌های خطی، استفاده از مواد مؤثره بیولوژیکی(آنزیم‌ها) و کاهش مصرف پرکننده‌ها نموده است.
ایجاد فضای سبز و حمایت از تنوع زیستی
به اهتمام واحد امور اداری و پشتیبانی فقط در سال ۱۳۸۹ در مجتمع پاکشو ۱۲۰ اصله نهال کاشته شده و علاوه بر آن تعداد زیادی نیز گل و گیاه به فضای سبز مجتمع افزوده شده است.
کاستن از مصرف انرژی یا افزایش بازده مصرف انرژی
کمیته بهینه سازی مصرف انرژی با رهبری مدیر فنی مجتمع پاکشو و نظارت مدیر و معاون مجتمع در سال ۱۳۸۹ اقدام به ارائه ۲۶ طرح بهینه‌سازی نمود.

فعالیت‌های خیرانه و مستمر پاکشو
اهدای هدیه و کمک مالی به مراکز خیریه از جمله فعالیت‌هایی است که به طور مستمر در گروه صنعتی از همکاران گروه صنعتی پاکشو از خانه سالمندان کهریزک و اهدای هدیه به این مرکز در روز پنج‌شنبه سوم اسفندماه ۱۳۸۵ نمونه‌ای دیگر از فعالیت‌های اجتماعی همکاران ما در گروه صنعتی گلرنگ است.
گروه صنعتی پاکشو درسال ۱۳۸۵ حدود ۵۳۳ میلیون ریال بابت کمک‌های بلاعوض مردمی، امور خیریه، کمک به دارالایتام، برنامه جهانی غذا، خرید کامپیوتر برای اشخاص نیازمند و کمک به امور مسکن، و مبالغی برای کمک به زلزله‌زدگان بم تخصیص داده است. این شرکت علاوه بر اینها مفتخر به ساخت مدرسه، ساخت بیمارستان و ساخت حمام در نقاط محروم نیز هست. تأمین شوینده‌ها به طور رایگان برای سرای سالمندان و آموزش و پرورش؛ ایجاد صندوق قرض الحسنه؛ ایجاد زمین و امکانات ورزشی در شهرهای مختلف کشور؛ همکاری در ساخت حوزه علمیه ملایر؛ و ساخت چند دستگاه آپارتمان برای افراد واجد شرایط از دیگر اقدامات خیرخواهانه شرکت پاکشوست.

همکاری با یونیسف
یکی از معتبرترین و مهم‌ترین مراکز جهانی کمک‌رسانی به مناطق محروم، سازمان یونیسف است. یونیسف (صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد) یکی از ده برند پاک جهان و از شناخته شده‌ترین برندهای جهان است.
عمده فعالیت‌های یونیسف در ایران مشارکت در بازسازی شهر بم، فرهنگسازی در زمینه پیشگیری از بیماری ایدز و انجام طرح واکسیناسیون با همکاری دولت جمهوری اسلامی ایران بوده است.
در سال ۸۶ گروه صنعتی گلرنگ در تعاملی خجسته با سازمان یونیسف همکاری خود را به نمایندگی گروه صنعتی پاکشو با این سازمان جهانی آغاز نمود. بدین منظور شرکت تولیدی ـ شیمیایی پاکشو و یونیسف ایران، عصر روز پنج شنبه بیست‌وچهارم اردیبهشت ماه ۱۳۸۶ یک تفاهم نامه همکاری را به نفع کودکان ایران در هتل استقلال به امضا رساندند.
طبق این تفاهم نامه که توسط دکتر فضلی مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ، مهندس سزاوار ذاکریان مدیر عامل گروه صنعتی پاکشو از یک سو و کریستین سالازار رئیس یونیسف در ایران از سوی دیگر به امضا رسید، قرار بر آن شد که گلرنگ به عنوان حامی یونیسف مبلغ مشخصی را در اختیار یونیسف قرار دهد. با امضای این تفاهم‌نامه رسماً این همکاری با پیام «با کودکانمان مهربان باشیم» آغاز شد.

حمایت پاکشو از مراسم همیار پلیس در مدرسه غنچه‌های انقلاب
برند گلرنگ (گروه صنعتی ‌پاکشو) از مراسم ‌همیارپلیس که صبح روز چهارشنبه هفتم مهر ماه در مدرسه غنچه‌های انقلاب برگزار شد، حمایت کرد.

مسئولیت‌های اجتماعی گروه پدیده پایدار

حمایت شرکت پدیده شیمی پایدار از همایش‌ مدیریت پسماند دانشگاه صنعتی شریف
شرکت پدیده شیمی پایدار از سومین دوره از سلسله همایش‌های مدیریت پسماند که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه سیزدهم و چهاردهم مهرماه ۹۱ در سالن جابر بن حیان دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، حمایت کرد.
در سومین دوره از سلسله همایش‌های مدیریت پسماند که در دانشگاه صنعتی شریف با حضور جدی و اثرگذار کارشناسان شرکت پدیده شیمی پایدار برگزار شد، شرکت پدیده شیمی پایدار به روال دوره‌های پیشین با هدف ارتقاء سیستم انبارش و پسماند، حمایت مالی از این همایش را بر عهده گرفت تا بدینوسیله قدمی مؤثر در راستای حفاظت از محیط‌ زیست بردارد.

حمایت پدیده شیمی پایدار و پاکشو از گردهمایی مهندس شیمی و پلیمر دانشگاه تهران
شرکت پدیده شیمی پایدار و گروه صنعتی پاکشو از سومین گردهمایی سالیانه مهندسی شیمی و پلیمر دانشگاه تهران حمایت کردند.
گروه صنعتی پاکشو حامی مالی این مراسم بود و شرکت پدیده شیمی پایدار با ارسال محصولات خود از این گردهمایی حمایت کرد.

حمایت پدیده شیمی قرن از گردهمایی مهندسی شیمی و پلیمر دانشگاه تهران
شرکت پدیده شیمی قرن از سومین گردهمایی سالیانه مهندسی شیمی و پلیمر دانشگاه تهران با ارسال محصولات خود حمایت کرد. این گردهمایی شانزدهم اسفند ماه ۱۳۸۸ در دانشگاه تهران برگزار شد.

حمایت پدیده شیمی قرن از دومین همایش مهندسی صنایع و سیستم‌های مدیریت
شرکت پدیده شیمی قرن از دومین همایش مهندسی صنایع و سیستم‌های مدیریت که در اسفند ماه سال ۱۳۹۴ در دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید حمایت مالی نمود.

حمایت پدیده شیمی قرن از مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه شریف
همزمان با پنجاهمین سال تاسیس دانشگاه صنعتی شریف در خرداد ماه سال ۱۳۹۵، مراسم فارغ التحصیلی ۲۵۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه در کلیه مقاطع و رشته‌ها با حمایت مالی شرکت پدیده شیمی قرن در محل این دانشگاه برگزار گردید.

حمایت پدیده شیمی قرن از همایش قانون مالیات‌های مستقیم
همایش قانون مالیات‌های مستقیم با همکاری مرکز آموزش‌های کاربردی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و حمایت شرکت پدیده شیمی قرن (اکتیو)، با حضور آقای محسن ابراهیمی رئیس شعبه شورای عالی مالیاتی و مشاور معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ۹۵ در تالار الغدیر دانشگاه تهران برگزار گردید.

 نبود پساب خروجی در کارخانه تولیدی پودر اکتیو
کارخانه تولیدی پودر اکتیو و سولفوناسیون شرکت پديده شيمي غرب واقع در شهرک صنعتی اشتهارد، شهریور ماه ۱۳۹۴ افتتاح شد. در این کارخانه برخلاف نمونه‌های مشابه پساب خروجی وجود ندارد و تمامی پساب تصفیه می‌شود. همچنین در تولید پودر میزان آب مصرفی بسیار زیاد است. از این رو ترتیبی اتخاذ شده تا آبی که مورد استفاده قرار می‌گیرد مجددا به چرخه بازگردد و استفاده شود.

همکاری پدیده شیمی قرن با سازمان غذا و دارو
شرکت پدیده شیمی قرن با همکاری سازمان غذا و دارو در سال ۱۳۹۴ اقدام به تولید و انتشار کتاب‌های داستان کودکان با محتوای بهداشت و سلامت نمود. این همکاری در تولید ۳ قسمت انیمیشن با همین محتوا در سال ۱۳۹۵ نیز ادامه یافت.

حمایت پدیده شیمی قرن از بیماران هموفیلی ایران
شرکت پدیده شیمی قرن در بهمن ماه سال ۱۳۹۴ با حمایت مالی و ارسال محصولات خود به کانون هموفیلی ایران، حمایت خود از جامعه هموفیلی ایران را اعلام نمود.

حمایت پدیده شیمی قرن از کمیته امداد امام خمینی (ره)
شرکت پدیده شیمی قرن با ارسال محصولات خود به کمیته امداد امام خمینی (ره)، به صورت دوره ای نقش خود را در کمک به هموطنان بی بضاعت و کم بضاعت ایفا می‌نماید.

حمایت پدیده شیمی قرن از کودکان بی سرپرست
شرکت پدیده شیمی قرن با ارسال محصولات و کمک‌های مالی خود برای هیئت امنای خانه آیت الله میرزای نایینی، گامی دیگر در راستای مسئولیت‌های اجتماعی برداشت.

حمایت پدیده شیمی قرن از خیریه وردآورد
شرکت پدیده شیمی قرن در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود با ارسال محصولات و کمک‌های مالی خود از کودکان معمول خیریه وردآورد در بهمن ماه سال ۱۳۹۴ حمایت نمود.

اکتیو، برند حامی خلیج فارس
پیرو برگزاری مراسم بزرگداشت روز ملی خلیج فارس در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ و حمایت شرکت پدیده شیمی قرن از این مراسم، برند اکتیو به عنوان برند ملی حامی خلیج فارس و برند شایسته ملی در سند سنگ نگاره و تندیس ویژه خلیج فارس واقع در دریاچه خلیج فارس تهران ثبت شد.
 

حضور برند اویلا در فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی

اویلا حامی تیم ملی فوتبال ایران
برند اویلا در بیستمین دوره جام جهانی فوتبال (جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴) از تیم ملی فوتبال ایران حمایت کرد. این برند در مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران در ورزشگاه دوازده هزار نفری آزادی به عنوان اسپانسر تیم ملی در اطراف زمین، در چشم‌انداز طرفداران مشتاق تیم ملی قرار گرفت.

حمایت‌های ورزشی برند اویلا 
ـ حمایت برند اویلا از شهاب پیشانی‌دار، قهرمان اتومبیلرانی کشور در مسابقات فرمولا دریفت 
ـ حمایت برند اویلا از رقابت‌های دو و میدانی فصل قهرمانی کشور در شیراز در روزهای ۲۴ و ۲۵ فروردین ماه ۹۶
ـ حمایت برند اویلا از مسابقه دوی همگانی فجر در روز جمعه، ۱۴ اسفند ماه ۹۴  در بوستان آب و آتش تهران

حمایت برند اویلا از اولین جشنواره غذای مؤسسه خیریه پیام امید
شرکت کشت و صنعت گلبرگ بهاران با برند اویلا، از اولین جشنواره غذای مؤسسه خیریه پیام امید حمایت کرد.
مؤسسه خیریه پیام امید با همکاری شرکت توسعه روابط بین الملل کندو در تاریخ ۱۸ و ۱۹ خرداد ماه ۱۳۹۱، برنامه‌ای تحت عنوان «جشنواره غذا» در فرهنگسرای قدس برگزار نمود.
از این جشنواره شرکت‌های بزرگ و مطرحی حمایت کرده و مؤسسات مختلف انواع غذاهای ایرانی و فرنگی را به فروش رساندند که درآمد حاصل از این امر صرف امور خیریه در مؤسسه پیام امید شد.

سنجش رایگان ویتامین D توسط برند اویلا برای اولین بار در ایران
در فروردین ماه سل ۹۸ برند اویلا با مستقر کردن یک تیم پزشکی در کورش‌مال، به صورت رایگان افراد را از نظر میزان ویتامینD چکاپ کرد.
 

مسئولیت‌های اجتماعی شرکت ماریناسان

حمایت برند نانسى از پروژه فرهنگی «هر زن، یک قهرمان»
برند نانسى در راستاى عمل به تعهدات اجتماعى خود و ارج نهادن به مقام والاى بانوان ایرانى، حامى پروژه «هر زن، یک قهرمان» شد.
پروژه فرهنگی «هر زن، یک قهرمان» روز ٢۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز کرد.

حمایت برند نانسی از کنسرت بانوان
برند نانسی از کنسرت بانوان به خوانندگی شهره سلطانی که در تاریخ ۳۰ و ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۵ برگزار شد، حمایت کرد.

توزیع پوشک پامتی در میان آسیب دیدگان زلزله آذربایجان شرقی
از جمله محصولات موردنیاز هموطنانمان در مناطق زلزله‌زده محصولات بهداشتی بود، بر همین مبنا مطابق رایزنی‌های صورت گرفته میان شرکت گلرنگ‌پخش و شرکت ماریناسان توافق گردید تا پوشک بچه پامتی و نوار بهداشتی نانسی از محصولات شرکت گلرنگ‌پخش در مناطق زلزله‌زده، میان آسیب دیدگان زلزله توزیع شود.

حمایت صنایع الکترونیک گلرنگ از جشنواره ۳۳ فیلم فجر

شرکت صنایع الکترونیک گلرنگ در جشنواره ۳۳ فیلم فجر، از این جشنواره از طریق تولید رایگان DVD حمایت کرد. همچنین حمایت از جام جهانی فوتبال، از طریق تولید رایگان دو فیلم "سرزمین شیرها" و "در راه صعود" در کارنامه این شرکت قرار دارد.
 

ایفای نقش مسئولیت اجتماعی از سوی کورش‌مال

ـ همکاری و مساعدت با دانشجویان در انجام پروژه‌های دانشگاهی: عکاسی، فیلمبرداری، تکمیل پرسشنامه و ...
ـ همکاری و مساعدت با موسسات خیریه (اجرای برنامه‌‌‌های سرود و نمایش): موسسه خیریه امام علی(ع) (کمک هزینه پرداخت دیه)، موسسه خیریه فرهنگی دارالاکرام (کمک هزینه تحصیل)
ـ همکاری با سازمان انتقال خون: شرکت در کمپین من یک اهداکننده خون هستم.
ـ همکاری با سازمان ترافیک شهرداری: اجرای تئاتر آموزشی برای کودکان (کمپین خط سفید)
ـ اکران خیریه فیلم‌های سینمایی پردیس سینمایی کورش: اکران فیلم‌های سینمایی مانند چهارشنبه، دراکولا، لانتوری و ... با هدف امور خیریه
ـ اکران فیلم سینمایی ویژه ناشنوایان در پردیس کورش: پردیس سینمایی کورش از آذر سال ۹۷ هر جمعه برای ناشنوایان فیلم سینمایی اکران می‌کند. 
ـ احترام به سالمندان و معلولان: تعبیه رمپ بر روی پله‌ها، بالابر برای جابه‌جایی ویلچیر و کالسکه
ـ واحد سلامت یار: اورژانس مستقر در مجتمع (سه‌شنبه تا جمعه)، ویلچیر، طرح غربالگری (بیماری‌های فشارخون، قندخون و ...)
ـ کنترل ترافیک (در مجاورت مجتمع کورش): نصب راهبند در کوچه‌های اطراف مجتمع در جهت تامین آرامش همسایگان مجتمع، تاکسی (وَن) رایگان برای جابه‌جایی ساکنان اطراف مجتمع، پیگیری جایگزینی پله‌برقی جهت پل عابر پیاده مجاور مجتمع، پیگیری ایستگاه تاکسی در مجاورت مجتمع، پیگیری جهت افزایش ظرفیت پارکینگ
ـ ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی: راه‌اندازی کتابخانه با اهدای کتاب توسط مدیران واحدها جهت استفاده کلیه همکاران
ـ حفظ محیط زیست: 
بازیافت زباله
حذف تیکت سرزمین بازی در جهت حفظ محیط زیست: از اول تیرماه سال ۹۵، امتیازهای بازدیدکنندگان سرزمین بازی به جای چاپ تیکت‌های کاغذی در کارت‌های دیجیتالی ذخیره می‌شود.

ایفای نقش مسئولیت اجتماعی از سوی ایراندار

جمع‌آوری درب بطری‌های پلاستیکی در ایراندار
در حال حاضر در کارخانه ایراندار در رابطه با مسئولیت‌های اجتماعی و زیست محیطی درب بطری‌های پلاستیکی جمع آوری می‌شود. درب‌های بطری‌های پلاستیکی، نقش بسیار زیادی در تخریب محیط زیست دارد. در این میان، درب‎های بطری که آلیاژ متفاوتی نسبت به خود بطری‌ها دارند، ضربه‌های جبران‌ناپذیری به طبیعت می‌زنند. این درب‌های بطری‌ها پس از جمع‌آوری به پایگاه‌های مشخص شده تحویل داده می‌شود و آنها نیز پس از فروش پول بدست آورده از فروش درب بطری‌ها را ولیچر خریداری می‌کنند و در اختیار کانون معلوین،بهزیستی،خانه سالمندان و یا افرادی که نیازمند ولیچر هستند قرار می‌دهند.

طرح پایش خود اظهاری محیط زیست به صورت داوطلبانه در ایراندار
واحد HSE شرکت ایراندار طرح پایش خود اظهاری محیط زیست را به صورت داوطلبانه انجام داده و پارامترهای زیست محیطی را از قبیل گازهای متحرک مانند اگزوزهای لیفتراک ( HC_NOX_O۲_CO ) و گازهای ثابت مانند خروجی و دودکش‌های دیگ‌های روغن داغ و آبگرم (so۲_no۲_co_co۲_o۲_H۲s_Nox_No)، صداهای زیست محیطی شرکت، ذرات معلق زیست محیطی (PM۱۰) و پارامترهای خروجی فاضلاب (BOD , COD) اندازه گیری کرده و نتایج آن را در قالب طرح پایش خوداظهاری به سازمان محیط زیست شهرستان البرز ارسال نموده که مورد تأیید سازمان محیط زیست قرار گرفته است.

تفکیک زباله از مبدأ در ایراندار
واحد HSE شرکت ایراندار در راستای حفاظت از محیط زیست و به حداقل رساندن آلودگی‌های زیست محیطی تفکیک زباله از مبدأ را شروع به انجام کرده و زباله‌ها را در قالب ۶ سطل زباله با رنگ‌های مشخص از هم تفکیک می‌نماید و به شرکت مربوطه تحویل می‌دهد.

حمایت گلرنگ پخش از مسابقات فوتبال جام رمضان

مسابقات فوتبال جام رمضان جام شهدای ‏نیروی انتظامی‎ ‎با حضور تیم‌های سازمان لیگ فوتبال ایران، هیأت ‏فوتبال ‏استان تهران، خبرنگاران، گلرنگ پخش، ستارگان ‏هنر ایران، نیمه دوم خرداد ‏ماه ۱۳۹۶ در مجموعه ورزشی غدیر نیروی انتظامی با حمایت شرکت گلرنگ پخش ‏برگزار می‌شود. ‏

ایفای نقش مسئولیت اجتماعی از سوی افق کوروش

کمک‌رسانی افق کوروش به سیل‌زدگان آذربایجان غربی
در سال ۹۶ فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با ارسال محموله‌هایی از مواد غذایی و بهداشتی به یاری سیل‌زدگان آذربایجان غربی شتافت.
بعد از بارش باران و وقوع سیل که خسارات قابل توجهی به منازل مسکونی و زندگی مردم وارد کرد، فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با ارسال چندین محموله مواد بهداشتی و غذایی به سیل‌زدگان در امر کمک‌رسانی سهیم شد. 


افق کوروش با اهدای پک لوازم‌التحریر حامی نان‌آوران کوچک شد
همزمان با روز احسان و نیکوکاری، شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای همواره تخفیف افق کوروش در روز ۱۴ اسفند ۹۶ با اهدای پک‌های نوشت افزار به مدرسه صبح رویش (اولین و بزرگترین مجموعه آموزشی و تخصصی کودکان کار و در معرض آسیب اجتماعی) به زمره حامیان کودکانِ کار و نان آوران کوچک پیوست.

کاشت یک هزار اصله نهال از سوی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش
در سال ۹۶ همزمان با روز درختکاری و در آغاز هفته منابع طبیعی، یک هزار اصله نهال توسط شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در پارک جنگلی جاجرود کاشته شد.

مشارکت خانواده بزرگ افق کوروش برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد
در سال ۹۷ همزمان با عید سعید فطر و در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، خانواده بزرگ شرکت فروشگاه های زنجیره ای همواره تخفیف افق کوروش با جمع آوری فطریه خود برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد بسیج شد.

توزیع پک‌های لوازم التحریر افق کوروش در روستاهای محروم بلوچستان
در سال ۹۷ شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش همزمان با بازگشایی مدارس، یک هزار پک لوازم التحریر در مدارسِ روستاهای محرومِ بخش تلنگ از توابع شهرستان قصرقند استان سیستان و بلوچستان اهدا نمود. 

توزیع کیسه‌های زیست تخریب‌پذیر از سوی افق کوروش
افق کوروش با توزیع کیسه‌های زیست تخریب‌پذیر و طرح‌های هوای پاک بر روی این کیسه‌ها در شعبه‌های خود  در سراسر کشور تلاش دارد که همیاری شهروندان و مشتریانش را در زمینه محیط زیست جلب نماید.

افق کوروش حامی داوران فوتبال جام شهدا
شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در دیدار رده‌بندی و نهایی سومین دوره تورنمنت چهارجانبه جام شهدا حامی داوران این مسابقات شد.
این رقابت‌ها از ۱۹ آبان آغاز و در تاریخ ۲۳ آبان ۹۶ به پایان ‌رسید.

ایفای نقش مسئولیت اجتماعی از سوی ماسترفوده

آدامس اکشن اسپانسر استارت آپ ویکند E-LEARNING و محتوای الکترونیک تهران ۹۶
همایش استارت آپ ویکند تهران در دانشگاه فنی مهندسی پردیس تهران با حمایت برند آدامس اکشن به مدت سه روز برگزار شد.

حمایت بایودنت از توث فرندلی در برنامه دکتر سلام
برنامه «دکتر سلام» روز چهارشنبه ۱۰ مرداد ۹۷ میزبان نماینده انجمن توث فرندلی سوئیس با محوریت موضوع آدامس و سلامتی با اسپانسرینگ بایودنت از شبکه آموزش بود.
گفتنی است آدامس بایودنت دارای نشان توث فرندلی است. این نشان در زمینه‌ی سلامت دهان و دندان در بیش از ۴۰ کشور جهان به رسمیت شناخته می‌شود.

طرح دندان‌یار بایودنتیست

طرح دندان‌یار بایودنتیست با ارائه خدمات رایگان آموزش بهداشت، معاینه و درمان به دانش آموزان سنین ۶ تا ۱۸ سال کشور درصدد کمک به ارتقا سلامت و بهداشت دهان و دندان جامعه است.
در این طرح لازم نیست مخاطبین به دندانپزشکی مراجعه نمایند بلکه مطب سیار دندانپزشکی بایودنت به آن‌ها مراجعه خواهد کرد.

اولین رویداد بین‌المللی دوی ماراتن در ایران با حمایت برند اکشن
برند اکشن در اسفند ماه ۹۷ با حمایت از برگزاری اولین رویداد بین‌المللی دوی مارتن در جزیره کیش میزبان بیش از ۷۰۰ دونده ایرانی و ۱۳۰ دونده خارجی از ۳۰ کشور دنیا بود.