بازدید دانشجویان نخبه دانشگاه تهران از یک کارخانه گروه صنعتی گلرنگ

چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397
بازدید دانشجویان نخبه دانشگاه تهران از یک کارخانه گروه صنعتی گلرنگ

گروهی از دانشجویان نخبه دانشگاه تهران در قالب طرح «همسفر با صنعت ایرانی» از یک کارخانه گروه صنعتی گلرنگ بازدید کردند.
به گزارش روابط‌عمومی گروه صنعتی گلرنگ، گروهی از دانشجویان دانشگاه تهران، امروز چهارشنبه، 19 اردیبیهشت 97، ضمن بازدید از کارخانه شرکت صنایع سلولزی ماریناسان واقع در شهرک صنعتی اشتهارد در یک کارگاه آموزشی با حضور مدیر کارخانه،  مهندس طاهری نیز شرکت کردند.
در این بازدید، مدیران و مسئولین کارخانه به ارائه توضیحاتی در مورد معرفی و اهداف شرکت صنایع سلولزی ماریناسان و روال تولید محصولات سلولزی پرداختند و همچنین به سوالات دانشجویان پاسخ دادند.
علاوه بر دانشجویان ایرانی، دانشجویانی از کشورهای سوریه، افغانستان و فلسطین نیز در این بازدید، حضور داشتند.
در این دیدار که چندین ساعت به طول انجامید، علاوه بر بازدید از خط‌های تولید، آزمایشگاه و انبار این کارخانه، آشنایی با بحث hse ( ایمنی، بهداشت، محیط زیست) نیز صورت گرفت و نشستی با حضور دانشجویان و مدیران و مسئولین حاضر در کارخانه ماریناسان برگزار شد و مسائل مرتبط با تولید صنایع سلولزی با محوریت صادرات در این نشست، مطرح شد که بحث و تبادل ایده و اطلاعات حاضران با یکدیگر مورد استقبال قرار گرفت.
دانشجویان حاضر در این کارگاه آموزشی ایده‌های خود را در زمینه مارکتینگ و حضور در بازارهای جهانی با مدیران کارخانه در میان گذاشتند.
همچنین دانشجویان خارجی حاضر در این بازدید، ضمن مقایسه محصولات صنایع سلولزی ماریناسان با صنایع فعال در کشورهای خود، اطلاعاتی را از وضعیت فعلی صنعت در کشور خود ارائه دادند که مورد توجه حاضران قرار گرفت.
گروه صنعتی گلرنگ در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود، بورسیه 105 دانشجوی دانشگاه تهران را بر عهده گرفته‌است که امروز گروهی از این دانشجویان در قالب طرح «همسفر با صنعت ایرانی» اقدام به بازدید از کارخانه شرکت ماریناسان از شرکت‌های عضو گروه صنعتی گلرنگ، کردند.
گفتنی‌است، گروه صنعتی گلرنگ از سال ۱۳۸۰ با تولید دستمال كاغذی با نام تجاری سافتلن پا به عرصه صنعت سلولزی کشور گذاشت و پس از سال‌ها تجربه در بازار با تصمیم مدیریت ارشد سازمان به صورت قاطعانه و علمی، عزم به ایجاد تحول در این صنعت و ارائه محصولات متنوع و باکیفیت در سطح كشور و منطقه کرد.
شركت صنایع سلولزی ماریناسان (سهامی خاص) در دی ماه ۱۳۸۶ در زمینه تولید محصولات سلولزی ثبت گردید و تا خردادماه ۸۸ فاز تحقیقاتی ـ مطالعاتی و تأمین ماشین‌آلات خود را پشت سر گذاشت.
در فاز اول، خطوط تولید دستمال كاغذی، دستمال حوله، دستمال توالت و نوار بهداشتی در بهمن‌ماه سال ۱۳۸۸ در شهرستان ساوه؛ و در فاز دوم، خط تولید پوشك كامل بچه در سال ۱۳۸۹ در شهرستان اشتهارد نصب و راه‌اندازی گردید.
این دوره در صنایع سلولزی کشور تحولی عظیم قلمداد می‌گردد چرا که این واحد تولیدی بزرگ با همت تیم علمی، اداری و اجرایی متخصص و نیز با بهره‌گیری از توان بالقوه گروه بزرگ صنعتی گلرنگ و تجارب ارزنده دكتر فضلی موفق به عرضه محصولات باکیفیت، متنوع کاملاً بهداشتی، بدون دخالت دست و تمام‌خودکار شد.

همکار ما در گروه یکشنبه 27 خرداد 1403

همکار ما در گروه ...

یونس یوسف‌وند، همکار ما در گروه صنعتی گلرنگ، موفق به حضور در مسابقات ورزشی کارگران جهان شد. به گزارش روابط عمومی ...

متن خبر
با حضور پدر روزنامه‌نگاری شنبه 26 خرداد 1403

با حضور پدر روزنامه‌نگاری ...

یونس شکرخواه، پدر روزنامه‌نگاری آنلاین ایران در نخستین نشست تخصصی همکاران روابط عمومی گروه صنعتی گلرنگ با ارائه‌ موضوع «روابط ...

متن خبر
بازدید رئیس هیئت مدیره سه شنبه 1 خرداد 1403

بازدید رئیس هیئت مدیره ...

  رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ: برای ساختن ایرانی آبادتر به سمت حضوری پررنگ‌تر در صحنه‌های جهانی گام ...

متن خبر