واحد مديريت دانش گروه صنعتي گلرنگ آغاز به کار کرد

یکشنبه 4 خرداد 1393

واحد مدیریت دانش در راستای قرار گرفتن در فهرست 500 شرکت برتر جهان در آینده‌ای نه چندان دور، در گروه صنعتی گلرنگ آغاز به کار کرد.

به دستور مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ و با هدف توسعه زیرساخت دانشی گروه، دکتر یوسف عسگری به عنوان مدیر واحد مدیریت دانش تعیین و این واحد از آغاز سال 1393 رسماً فعالیت خود را آغاز کرد.
ماموریت اصلی این واحد، شناسايی، حفظ و مدیریت سرمایه‌های دانشی گروه و تسهیل دسترسی به دانش و تجربیات کسب شده برای همه همکاران است؛ چراکه ساماندهی و سازمان بخشیدن به دانش و دسترسی دقیق و به‌موقع به دانش‌های مرتبط و ضروری از رموز پیشرفت و تعالی است.

درباره مديريت دانش
در سازمان‌های پیشرو و بزرگ جهان، دانش یکی از مهمترین سرمایه‌ها و عامل نوآوری و تحول به شمار می‌آید؛ سرمایه‌ای نا مشهود که طی سالیان متمادی، با تجربه، تفکر و کوشش کارکنان ایجاد شده است. این دارايی ارزشمند نیز مثل هر دارايی دیگری نیازمند سازماندهی، مدیریت و بهره‌برداری مطلوب است تا با ثبت و اشتراک آن، ضمن افزایش سطح توانمندی و قابلیت‌های فردی و گروهی همکاران، جریان‌های کاری تسهیل، و بهره‌وری در واحد سازمانی افزایش یابد.
فلسفه وجودی استقرار این واحد در گروه، اقدام برای ایجاد فضای مناسب کسب، خلق، به کارگیری و تبادل دانش‌هايی است که موفقیت همکاران و گروه را تضمین نماید و در سایه هم‌افزایی ناشی از این تشریک مساعی، بهبود و ارتقاء در کلیه شئون فردی و سازمانی ایجاد شود.

این فضای مطلوب در مدیریت دانش، فرهنگ اشتراک دانش میان کارکنان را مبنای تعالی و توانمندی افراد و سازمان قرار می‌دهد.
مهم‌ترین حیطه‌های دانش در گروه صنعتی گلرنگ را می‌توان مانند هر سازمان بزرگ دیگری در ساختارها، فرایندها، محصولات، تکنولوژی و افراد یافت. فاز شناسايی این دانش‌ها و شناسايی افراد خبره صاحب دانش، از اوّلین و مهمترین گام ها در فرایند توسعه نظام مدیریت دانش است، زيرا زمانی می‌توانیم برای ارتقا و توسعه دانش برنامه‌ریزی بهتری داشته باشیم که بدانیم چه دانشی داریم و این دانش نزد چه کسانی است.
مدیریت دانش منحصر به یک بخش، یک گروه و یا یک حیطه خاص نیست بلکه اتمسفر و هوايی است که همه در آن تنفس می‌کنند و به طور یکسان از آن بهره‌مند مي‌شوند.
در این حوزه نیز تیزبینی و دقت نظر مدیریت عالی گروه، یکی دیگر از بنیان‌های موفقیت و تعالی را برای همکاران و سازمان به ارمغان آورده تا همه با هم بتوانیم در اندازه‌های کلاس جهانی و سازمان‌های پیشرو دنیا ظاهر شویم. این خواسته که گروه صنعتی اولین انتخاب نخبگان و فرهیختگان کشور برای اشتغال باشد، نیازمند ایجاد یک سازمان یادگیرنده و بالنده است و مجهز کردن سازمان به ابزار مدیریت دانش و تبدیل به سازمان یادگیرنده، رکن اساسی موفقیت و رویه مشترک همه سازمان‌های موفق دنیا بوده است.
البته توجه به دانش و خرد در گروه صنعتی گلرنگ همیشه جزو یکی از ارزش‌های والای سازمانی بوده و خواهد بود. برخی شرکت‌های گروه فعالیت‌های ارزشمندی در این حوزه انجام داده و در حال توسعه آن هستند. در این میان، واحد مدیریت دانش، موجودیت و ماموریت اصلی خود را نظام بخشیدن و ساماندهی این رویه‌ها و بهبود زیرساخت‌های یکپارچه مدیریت دانش در کل گروه و ایجاد یک شبکه ارزشمند از دانش‌های موجود می‌داند.
آموزش کارشناسان اداره غذا یکشنبه 21 دی 1393

آموزش کارشناسان اداره غذا ...

کارشناسان اداره غذا و داروی وزارت بهداشت با حضور در شرکت‌های گروه صنعتی پاکشو و پدیده شیمی قرن، یک دوره ...

متن خبر
برگزیدگان جشنواره زیباترین جمله دوشنبه 22 دی 1393

برگزیدگان جشنواره زیباترین جمله ...

برگزیدگان جشنواره زیباترین جمله درباره کارآفرینی، از سوی پایگاه خبری گروه صنعتي گلرنگ معرفی شدند. همچنین 30 نفر از شرکت‌کنندگان برنده ...

متن خبر
جزئيات جشنواره نوآوری و شنبه 19 مهر 1393

جزئيات جشنواره نوآوری و ...

گروه صنعتی گلرنگ با همكاري دانشگاه شريف، در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود در ایجاد کارآفرینی، اقدام به برگزاری جشنواره نوآوری ...

متن خبر