گفت‌وگوی مجله The Business Year با مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ

دوشنبه 20 آذر 1396
گفت‌وگوی مجله The Business Year با مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ

دکتر فضلی در گفت‌وگو با مجله بیزینس یر (The Business Year) به تشریح ماهیت گروه صنعتی گلرنگ پرداخت.


این مجله وجهه‌ای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دارد و در سطح اروپا و آمریکا توزیع می‌شود.
در این گفت‌وگو مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ بیان می‌دارد: رشد ما بازتابی از انرژی و خلاقیتی است که گروه صنعتی گلرنگ برای شناسایی و استفاده از فرصت‌های تازه اعمال کرده ‌است.

بخشی از ترجمه این مصاحبه را در ادامه می‌خوانید:

میزان مشارکت گروه صنعتی گلرنگ در کشور را چگونه ارزیابی می کنید؟
در تاریخ ۵۰ ساله ما، سنت ابتکار و ترویج ارزش‌های کارآفرینانه،ا باعث بهبود مستمر شده است. همچنین رشد ما بازتابی از انرژی و خلاقیتی است که گروه صنعتی گلرنگ برای شناسایی و استفاده از فرصت‌های تازه اعمال کرده ‌است. گروه صنعتی گلرنگ یک کسب و کار خانوادگی خصوصی است و مردم ما را از طریق توسعه پایدار، برندهای مورد اعتماد و تعهد به مسئولیت‌های اخلاقی و اجتماعی می‌شناسند. ما در دسته بندی‌های خاصی از محصولات از جمله مراقبت شخصی، مراقبت از منزل و زیبایی رهبر بازار هستیم. علاوه بر این ما توانسته‌ایم در بخش‌های خاصی از کسب و کار که گروه صنعتی گلرنگ اخیرا وارد شده ‌است، رهبری بازار را به دست آوریم. گروه صنعتی گلرنگ به عنوان یک شرکت هلدینگ، بیش از ۴۰ برند و ۷۰ شرکت را مدیریت می‌کند. در کل، ۱۴ واحد استراتژیک کسب و کار ما بیش از ۱ میلیارد واحد محصول در هر سال در ۸۰ گروه محصول فروش دارند.

 

رشد ما بازتابی از انرژی و خلاقیتی است که گروه صنعتی گلرنگ برای شناسایی و استفاده از فرصت‌های تازه اعمال کرده ‌است

 

فعالیت‌های شما در کدام بخش‌ها متمرکز هستند؟
گروه صنعتی گلرنگ سبد محصول متنوعی از بخش‌های مختلف کسب و کار دارد. ما در زمینه مراقبت شخصی، مراقبت از منزل و پارچه و آرایشی و زیبایی فعالیت می‌کنیم. ما همچنین در زمینه غذا و خوراکی از جمله روغن خوراکی، آدامس و غذاهای کنسروی نیز فعالیت داریم. در صنعت دارویی ما یک شرکت سرمایه‌گذاری به نام شرکت سرمایه‌گذاری دارویی گلرنگ تاسیس کرده‌ایم که خود به عنوان یک شرکت هلدینگ برای ۶ شرکت تابعه محسوب می‌شود که عهده‌دار مسئولیت کسب و کار دارویی از تحقیق و توسعه تا تولید و پخش است. یکی دیگر از بخش‌های مهم کسب و کار گروه صنعتی گلرنگ خرده فروشی و پخش است. ما زنجیره‌ای از ۷۰۰ فروشگاه خرده فروشی به نام فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش(OK) داریم که امیدواریم تا سال ۲۰۱۸ به تعداد ۱۰۰۰ فروشگاه برسد. گروه صنعتی گلرنگ همچنین در ساخت‌وساز نیز فعالیت می‌کند. ما یک مجتمع تجاری به نام کورش‌مال ساخته‌ایم که شامل ۵۰۰ فروشگاه خرده فروشی، یک مجموعه سینمایی با ۱۴ سالن، ۳۰۰۰ صندلی، مرکز تفریحی خانوادگی، فود کورت، و مجموعه کودکان می‌شود. کورش مال ۱.۳ میلیون متر مربع است و ماهیانه به طور متوسط در حدود یک میلیون بازدیدکننده دارد.

چشم‌انداز شما این است که تا سال ۲۰۲۵ به یکی از ۵۰۰ شرکت برتر جهان تبدیل شوید. برای دستیابی به این هدف چه استراتژی اتخاد کرده‌اید؟
چشم‌انداز گروه صنعتی گلرنگ تبدیل شدن به یکی از ۵۰۰ شرکت برتر جهان تا سال ۲۰۲۵ است. دستیابی به مهم آسان نیست. با این حال ما مطمئن هستیم که با تلاش‌های خستگی‌ناپذیر همکاران و رهبری مناسب در طول ۸ سال آینده به هدفمان خواهیم رسید.

  

 

برگزاری دوره دکتری تحقیقی یکشنبه 28 شهریور 1400

برگزاری دوره دکتری تحقیقی ...

مدرسه کسب وکار گلرنگ برگزار می نماید: دوره دکتری تحقیقی مدیریت مالی یا  DBA- CFO      ویژه: مدیران مالی وغیر مالی در سطوح ...

متن خبر
راه‌اندازی سیستم پایش دیجیتال چهارشنبه 10 مهر 1398

راه‌اندازی سیستم پایش دیجیتال ...

سیستم پایش دیجیتال خرده‌فروشی‌ها در شرکت پرتوشید راه‌اندازی شده است.   این شرکت با تکیه بر منابع قابل اعتماد و دسترسی بر ...

متن خبر
طنین صدای زنگ بورس، پنجشنبه 6 خرداد 1400

طنین صدای زنگ بورس، ...

عرضه اولیه سهام غکورش، روز چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ بعد از ماه ها انتظار،  انجام شد. طی مراسمی با حضور جمعی ...

متن خبر