افق کوروش به عنوان شرکت برتر و فعال بورس تهران معرفی شد

چهارشنبه 3 مهر 1398
افق کوروش به عنوان شرکت برتر و فعال بورس تهران معرفی شد

شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در فهرست ۵۰ شرکت برتر و فعال بورس تهران قرار گرفت.

در تازه‌ترین به روز رسانی شرکت‌های فعال بورس تهران و براساس دوره سه ماهه دوم سال ۹۸، افق کوروش توانست با کسب رتبه ۴۶ در فهرست شرکت‌های برتر و فعال بورس تهران باشد.
شناسایی شرکت‌های فعال تر در بورس اوراق بهادار تهران بر پایه ترکیبی از قدرت نقدشوندگی سهام و میزان دادوستد سهام در تالار معاملات (تعداد و ارزش سهام دادوستد شده)، تناوب دادوستد سهام در تالار معاملات (تعداد روزهای دادوستد شده و دفعات دادوستد شده) و معیار تاثیرگذاری شرکت بر بازار (میانگین تعداد سهام منتشر شده و میانگین ارزش جاری سهام شرکت در دوره بررسی) است.
با توجه به تجربیات بورس‌های اوراق بهادار در سطح بین الملل، شناسایی شرکت‌های ممتاز یا دارای موقعیت برتر اغلب بر پایه معیارهای نقدشوندگی سهام، میزان تاثیرگذاری شرکت بر بازار و برتری نسبت‌های مالی انجام می‌شود.
شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش به عنوان نخستین فروشگاه زنجیره ای بورس تهران در تاریخ هفتم آذرماه ۹۷ به عنوان پانصد و بیست و ششمین شرکت پذیرفته شده در بخش«خرده‌فروشی، به استثنای وسایل نقلیه موتوری»، گروه و طبقه «خرده‌فروشی انواع مواد غذایی، نوشیدنی و غیره» و با کد ۴۷۱۱ و نماد افق در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.
عرضه اولیه سهام شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش به عنوان نخستین فروشگاه زنجیره‌ای بورس تهران و بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای به لحاظ تعداد شعب فعال در کشور در تاریخ ۲۷ بهمن ماه ۹۷ و با قیمت هر سهم ۱۶۹۵ تومان انجام شد که مورد استقبال چشمگیر فعالان بازار سرمایه قرار گرفت و با مشارکت بیش از ۳۸۶ هزار نفر در بورس اوراق بهادار تهران انجام شد.
شایان توجه است، سهام شرکت از زمان عرضه اولیه سهام تا کنون با رشد قیمت ۲۵۰ درصدی روبه‌رو شده است.

فراخوان نمایشگاه «همراه با سه شنبه 18 شهریور 1399

فراخوان نمایشگاه «همراه با ...

روابط عمومی گروه صنعتی گلرنگ از همه‌ی شما عزیزان دعوت می‌نماید برای برگزاری نمایشگاه «همراه با دریا» در یادواره‌ی بنیانگذار ...

متن خبر
برگزاری اولین دوره‌ی جایزه یکشنبه 29 تیر 1399

برگزاری اولین دوره‌ی جایزه ...

دانشگاه گلرنگ در نظر دارد اولین دوره‌ی جایزه استارت آپی استاد محمد کریم فضلی، بنیانگذار فقید گروه صنعتی گلرنگ را برگزار ...

متن خبر
انتخاب مدیرعامل افق کوروش پنجشنبه 2 مرداد 1399

انتخاب مدیرعامل افق کوروش ...

در دومین دوره انتخابات اتحادیه سراسری فروشگاه‌های ‌زنجیره‌ای دکتر امیرخسرو فخریان مدیرعامل فروشگاه‌های ‌زنجیره‌ای افق کوروش با کسب اکثریت آراء ...

متن خبر