افق کوروش به عنوان شرکت برتر و فعال بورس تهران معرفی شد

چهارشنبه 3 مهر 1398
افق کوروش به عنوان شرکت برتر و فعال بورس تهران معرفی شد

شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در فهرست ۵۰ شرکت برتر و فعال بورس تهران قرار گرفت.

در تازه‌ترین به روز رسانی شرکت‌های فعال بورس تهران و براساس دوره سه ماهه دوم سال ۹۸، افق کوروش توانست با کسب رتبه ۴۶ در فهرست شرکت‌های برتر و فعال بورس تهران باشد.
شناسایی شرکت‌های فعال تر در بورس اوراق بهادار تهران بر پایه ترکیبی از قدرت نقدشوندگی سهام و میزان دادوستد سهام در تالار معاملات (تعداد و ارزش سهام دادوستد شده)، تناوب دادوستد سهام در تالار معاملات (تعداد روزهای دادوستد شده و دفعات دادوستد شده) و معیار تاثیرگذاری شرکت بر بازار (میانگین تعداد سهام منتشر شده و میانگین ارزش جاری سهام شرکت در دوره بررسی) است.
با توجه به تجربیات بورس‌های اوراق بهادار در سطح بین الملل، شناسایی شرکت‌های ممتاز یا دارای موقعیت برتر اغلب بر پایه معیارهای نقدشوندگی سهام، میزان تاثیرگذاری شرکت بر بازار و برتری نسبت‌های مالی انجام می‌شود.
شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش به عنوان نخستین فروشگاه زنجیره ای بورس تهران در تاریخ هفتم آذرماه ۹۷ به عنوان پانصد و بیست و ششمین شرکت پذیرفته شده در بخش«خرده‌فروشی، به استثنای وسایل نقلیه موتوری»، گروه و طبقه «خرده‌فروشی انواع مواد غذایی، نوشیدنی و غیره» و با کد ۴۷۱۱ و نماد افق در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.
عرضه اولیه سهام شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش به عنوان نخستین فروشگاه زنجیره‌ای بورس تهران و بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای به لحاظ تعداد شعب فعال در کشور در تاریخ ۲۷ بهمن ماه ۹۷ و با قیمت هر سهم ۱۶۹۵ تومان انجام شد که مورد استقبال چشمگیر فعالان بازار سرمایه قرار گرفت و با مشارکت بیش از ۳۸۶ هزار نفر در بورس اوراق بهادار تهران انجام شد.
شایان توجه است، سهام شرکت از زمان عرضه اولیه سهام تا کنون با رشد قیمت ۲۵۰ درصدی روبه‌رو شده است.

مراسم معارفه شرکت پدیده سه شنبه 29 بهمن 1398

مراسم معارفه شرکت پدیده ...

مراسم معارفه شرکت پدیده شیمی قرن با نماد «قرن» با حضور شمار زیادی از فعالان بازار سرمایه، دوشنبه ۲۸ بهمن ...

متن خبر
برگزاری جشن ۱۰۰۰ تایی چهارشنبه 23 بهمن 1398

برگزاری جشن ۱۰۰۰ تایی ...

جشن ۱۰۰۰ تایی شدن فروشگاه‌های سراسری سورنا با حضور مهندس قارداشی مدیرعامل، مدیران و همکاران شرکت ستاره طلایی سینا، ۲۰ ...

متن خبر
بازدید دانشجویان دانشگاه امام دوشنبه 23 دی 1398

بازدید دانشجویان دانشگاه امام ...

جمعی از دانشجویان رشته معارف اسلامی و مدیریت بازرگانی دانشگاه امام صادق (ع) در قالب طرح «همسفر با صنعت ایرانی» ...

متن خبر