پیام مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ به مناسبت هفتمین روز درگذشت استاد حاج محمد کریم فضلی

چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399
پیام مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ به مناسبت هفتمین روز درگذشت استاد حاج محمد کریم فضلی

بسم الله الرحمن الرحیم

همکاران عزیز و گرانقدر

با سلام

هفت روز از هجرت پدر عزیز و بزرگوارمان استاد حاج محمد کریم فضلی می‌گذرد و چه خوشا بر احوال ایشان که حیاتشان سراسر خیر بود و برکت.

او مردی بود که از همت بلندش، دشواری‌ها و ناملایمات به ستوه می‌آمدند و اهداف دور و غیر قابل تصور، در دسترس قرار می‌گرفتند. دستانش سرشار بود و قلبش در نیایش با پروردگار، همواره شکوفایی و پویایی مردم سرزمینش را طلب می‌کرد. همواره دغدغه‌اش ایران اسلامی و مردم ایران بود. او مردی بود که هزاران سفره گشود، هزاران چراغ برافروخت و هزاران هزار لبخند و سلام بر لب‌ها نشاند، بی آن که لحظه‌ای از خود بگوید. او معتقد به جماعت بود و می‌فرمود: «من اعتبار یک کار را در جمعی بودن آن می‌دانماما این او بود که دست‌ها را به هم پیوند می‌داد، قلب‌ها را الفت می‌بخشید و شور و حرارت در جماعت ما می‌انداخت تا پیش برویم، بسازیم و آن چنان زندگی کنیم که شایسته‌ی ایران و ایرانی است.

جذبه‌ی بی نهایت و شور زندگی بی پایانش ما را چنان نیرو می‌بخشید که جز به قله‌ها فکر نمی‌کردیم. در سخت‌ترین بحران‌ها او بود که به ما امید می‌داد و نا امیدی از او آن قدر دور بود که تا دهان می‌گشود تمام یأس‌ها از وجود ما رخت برمی‌بست. ما باشتاب پیش می‌رفتیم و همگان از رمز موفقیت ما می‌پرسیدند و به راستی ما هیچ رمزی جز توکل به خداوند رحمان و اعتقاد به اندیشه‌های ناب استاد نداشته و نداریم. او که اقتصاد و معنویت را به هم گره زده بود و به معادلات تجاری معنایی تازه بخشیده بود. سود و زیان در نگاه او مفهوم دیگری داشت کما این که می‌فرمود: زمانی می‌توانیم به نتیجه كارمان افتخار كنیم كه هیچ مستمندی در مملكت نداشته باشیم.

و بیان می داشتند: زمانی که تمام فرزندان ایران از امكان تحصیل، بهداشت، تغذیه و رفاه مناسب برخوردار باشند، تنها در آن زمان آسوده خاطر خواهیم شد.

و باز می‌فرمودند: هیچگاه با یک گل بهار نمی‌شود و گلستان شکل نمی گیرد. برای پیشرفت، هر کشوری به وجود تمام مردم نیازمند است، مردمی باسواد، دانشمند، آگاه، كارآمد و توانمند که برای رسیدن به آرمانشان باید تلاش کنند.

او بی‌گمان یکی از بلندهمت‌ترین انسان‌های روزگار ما بود و یقینا امروز ایران اسلامی، یکی از بهترین کارآفرینان خود را از دست داده است و ما برآنیم تا همچون گذشته پر توان و راسخ و با عزمی جزم، راهی که او سال‌ها قبل بر ما گشوده و مسئولیتی که بر دوش همه ما نهاده است را تا سرمنزل مقصود که همانا حضور پربرکت یکصد هزار همکار در مجموعه و رسیدن به یکی از ۵۰۰ شرکت برتر بین‌المللی است با همراهی همه شما عزیزان که در این مسیر تاکنون نیز از هیچ کوششی دریغ نورزیده‌اید دنبال نموده و برای عزت و عظمت ایران عزیزمان و اعتلای نام پرآوزه‌اش در اقصی نقاط جهان تلاش کنیم.

باشد تا گام‌های ما در این راه مورد تایید حضرت باریتعالی واقع گردیده و همچون همیشه تحت عنایات ایشان باشیم.

هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق

ثبت است بر جریده عالم دوام ما

با آرزوی توفیق الهی


 

مهدی فضلی

رئیس هیات مدیره ومدیرعامل

اهدای تندیس هلال احمر دوشنبه 19 اردیبهشت 1401

اهدای تندیس هلال احمر ...

دکتر مهدی فضلی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ در مراسم بزرگداشت یکصدمین سال تاسیس هلال ‌احمر ...

متن خبر
 پیام نوروزی جناب یکشنبه 29 اسفند 1400

پیام نوروزی جناب ...

نفس باد صبا مشک‌فشان خواهد شد عالم پیر دگرباره جوان خواهد شد فرخنده بهار سال ۱۴۰۱ را تبریک می‌گوییم و شما را ...

متن خبر
بازدید رئیس هیأت مدیره دوشنبه 1 آذر 1400

بازدید رئیس هیأت مدیره ...

دکتر فضلی و جمعی از مدیران ارشد مجموعه، روز یکشنبه، ۳۰ آبان ۱۴۰۰ از کارخانجات گروه صنعتی گلرنگ در شهرک ...

متن خبر