درباره انرژی

انرژی از جمله فعالیت‌هایی است که گروه صنعتی گلرنگ با تاکید بر نوآوری، فناوری‌های پیشرفته و آینده پژوهی، در حیطه‌های مختلف آن فعالیت دارد.

مهد سرمایه‌گذاری خاورمیانه به عنوان یک هلدینگ در زمینه‌های گوناگون از جمله در زمینه‌ی انرژی، معدن و نفت مشغول به فعالیت است.

در این هلدینگ شرکت‌های توسعه صنعتی سولفورکوب پارس، افق نفت و گاز خاورمیانه (موهیکو)، افق توسعه معادن خاورمیانه، توسعه فراورده‌های نفتی افق خاورمیانه (موپیکو)، شرکت مهندسین مشاور افق معدن خاورمیانه و آریان تجارت مانا حضور دارند.

تولید بلور گوگرد از گاز ترش از اهداف شرکت توسعه صنعتی سولفورکوب پارس است و شرکت موهیکو (افق نفت و گاز خاورمیانه) در زمینه نفت و گاز، صادرات و واردات و تجهیزات فعالیت می‌کند.

فعالیت شرکت افق توسعه معادن خاورمیانه در زمینه سرمایه‌گذاری و فعالیت در بخش معادن و صنایع معدنی کشور است و شرکت موپیکو (توسعه فراورده‌های نفتی افق خاورمیانه) نیز با هدف فعالیت در بخش پالایشگاهی تاسیس شده است. شرکت مهندسین مشاور افق معدن خاورمیانه نیز با هدف ارائه خدمات مشاوره در زمینه فعالیت‌هاي فنی و مهندسی عضوی از هلدینگ مهد سرمایه‌گذاری خاورمیانه است و این شرکت آماده همکاري با کلیه فعالان بخش معدن در زمینه اکتشاف و سرمایه‌گذاري است.

شرکت آرین تجارت مانا نیز با بهره‌گیری از تجارب ارزنده کارشناسان صنعت و دانشگاه موفق به دستیابی تکنولوژی نوآورانه‌ای در زمینه شیرین سازی میعانات گازی شده است.