p نوآوری و کارآفرینی - گروه صنعتی گلرنگ

نقش گلرنگ در اشتغال زایی و کارآفرینی در ایران

كارآفرینی علاوه بر ایجاد اشتغال، موجب بالا رفتن كیفیت زندگی، توزیع مناسب درآمد، كاهش اضطراب­‌های اجتماعی و بهره‌­وری از منابع ملی می‌شود.
در دو دهه اخیر، كارآفرینی جهان اقتصاد و صنعت را با پیامدهای شگفت خود متحول ساخته است. در حال حاضر كه اقتصاد كشور ما گرفتار نارسایی­‌ها و كمبودهایی است كه منجر به وضعیت ناهنجار بیكاری، كمبود تولید ناخالص داخلی، كاهش قدرت سرمایه­‌گذاری دولت، ضعف در صادرات غیر نفتی و بیماری‌­هایی از این قبیل شده است، نیم نگاهی به وضعیت جهانی اقتصاد ما را به سوی این باور می‌­كشاند كه رشد كارآفرینی و فرهنگ كارآفرینانه به شرطی كه هنرمندانه با فرهنگ، امكانات، توانایی‌­ها و سلیقه ایرانی آمیخته شود یکی از راه‌­های اصلی بهبود بیماری امروز اقتصاد كشور و پیشگیری از وخامت حال فرداست.
 با توجه به دلایلی كه در زمینه اهمیت كارآفرینی وجود دارد گروه صنعتی گلرنگ با الهام از اندیشه‌­های بنیانگذارش، خود را متعهد می‌داند با حمایت همه جانبه از كارآفرینی، زمینه رشد و ترویج فرهنگ كارآفرینی و اشتغال­زایی را فراهم آورد، چرا که طی سال­‌های فعالیت خود نیز  سابقه درخشانی در این زمینه داشته است.
اوایل دهه ۱۳۷۰ این گروه کمتر از ۵۰ نفر نیرو داشت. اوایل دهه ۸۰ تعداد اعضای گروه به۵۰۰ نفر رسید. سال ۸۸ حدود ۳۵۰۰ نفر در صنایع مختلف گروه صنعتی گلرنگ اشتغال داشتند. در سال ۹۲ حدود ۲۷۰۰ نیروی کار به گروه صنعتی گلرنگ پیوستند و تعداد اعضا در پایان سال به ۷۴۰۰ رسید. هفتم اردیبهشت سال ۹۳ نقطه عطفی در جذب نیروی انسانی در گروه صنعتی گلرنگ بود و این گروه ۱۰۰۰۰ نفری شد. در پایان سال ۹۴ تعداد اعضای این گروه  ۱۱۱۳۹ نفر بود. در ابتدای سال ۹۵ تعداد اعضای خانواده بزرگ گروه صنعتی گلرنگ ۱۲۵۴۱ نفر بود که درحدود ۱۲ و نیم درصد نسبت به سال ۹۴ افزایش نشان می‌داد. در نیمه‌ی اول سال ۹۵ بیش از ۱۳۰۰۰ نفر در این گروه نقش‌آفرینی می‌کردند. این تعداد در ابتدای سال ۹۶ به ۱۶۰۰۰ نفر رسید که رشدی ۲۸ درصدی را نسبت به سال پیش از آن نشان می‌دهد.