p فعالیت‌های خیریه - گروه صنعتی گلرنگ

فعالیت‌های خیریه

گروه صنعتی گلرنگ  در کنار فعالیت‌های صنعتی خود همواره به مسئولیت‌های اجتماعی از جمله فعالیت‌های خیریه توجه جدی داشته است که در ادامه نمونه‌وار به برخی از این فعاليت‌ها اشاره می‌شود:

کمک‌رسانی افق کوروش به سیل‌زدگان آذربایجان غربی
در فروردین و اردیبهشت ماه 1396 بعد از بارش باران و وقوع سیل که خسارات قابل توجهی به منازل مسکونی و زندگی مردم وارد کرد، فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با ارسال چندین محموله مواد بهداشتی و غذایی بهه سیل‌زدگان در امر کمک‌رسانی سهیم شد.

حضور در چهارمین جشنواره خیرین و واقفین دانشگاه تهران

چهارمین جشنواره خیرین و واقفین دانشگاه تهران در دانشکده ادبیات این دانشگاه، عصر روز شنبه هفتم اسفند ماه 1395 با حضور جمعی از خیرین از جمله دکتر فضلی مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ، دکتر ابراهیمی معاون مالی و اقتصادی گروه و دانشجویان بورسیه برگزار شد.

فعالیت های خیرانه و مستمر پاکشو

اهدای هديه و کمک مالی  به مراكز خيريه از جمله فعاليت‌هايی است كه به طور مستمر در گروه صنعتی از همكاران شركت پاكشو از خانه سالمندان كهريزك و اهدای هديه به اين مركز در روز پنج‌شنبه سوم اسفندماه 1385 نمونه‌ای ديگر از فعاليت‌های اجتماعی همكاران ما در گروه صنعتی گلرنگ است. 
شركت پاكشو درسال 1385 حدود 533 ميليون ريال بابت كمك‌های بلاعوض مردمی، امور خيريه، كمك به دارالايتام، برنامه جهاني غذا، خريد كامپيوتر برای اشخاص نيازمند و كمك به امور مسكن، و مبالغی برای كمك به زلزله‌زدگان بم تخصيص داده است. اين شركت علاوه بر اينها مفتخر به ساخت مدرسه، ساخت بيمارستان و ساخت حمام در نقاط محروم نيز هست. تأمين شوينده‌ها به طور رايگان برای سرای سالمندان و آموزش و پرورش؛ ايجاد صندوق قرض الحسنه؛ ايجاد زمين و امكانات ورزشی در شهرهای مختلف كشور؛ همكاری در ساخت حوزه علميه ملاير؛ و ساخت چند دستگاه آپارتمان برای افراد واجد شرايط از ديگر اقدامات خيرخواهانه شركت پاكشوست.


کمک‌رسانی گروه صنعتی گلرنگ به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی

همکاران کلیه شرکت‌های تابعه گروه صنعتی گلرنگ با اهداء یک تا 30 روز از حقوق خود به مبلغ 50 میلیون تومان به یاری هم‌وطنان زلزله‌زده شتافتند همچنین علاوه بر این کمک‌ها گروه صنعتی گلرنگ نیز با تخصیص کالاهای اساسی مورد نیاز به ارزش بالغ بر 250 میلیون تومان، هم‌وطنان زلزله‌زده را یاری رساند.

توزیع پوشک پامتی در میان زلزله زدگان

از جمله محصولات موردنیاز هموطنانمان در مناطق زلزله زده محصولات بهداشتی بود، بر همین مبنا مطابق رایزنی‌های صورت گرفته میان شرکت گلرنگ‌پخش و شرکت ماریناسان توافق گردید تا پوشک بچه پامتی و نوار بهداشتی نانسی از محصولات شرکت گلرنگ‌پخش در مناطق زلزله‌زده، میان آوارگان توزیع شود. 

اشتیاق همکارانماندر شرکت گلرنگ‌پخش تبریز جهت مشارکت در امر توزیع این هدایا باعث دلگرمی بود وهمکارانمان با حضور در مناطق زلزله‌زده از نزدیک ضمن دلجویی از بازماندگان اینحاثه محصولات فوق را توزیع نمودند.

انجام این اقدام علاوه بر انسان دوستی، حس همدلی را در بین همکاران افزایش داد و کلیه همکارانمان از اینکه توانسته بودند از نزدیک در امر کمک رسانی مشارکت کنند بسیار خرسند بودند.

پرسنل گروه صنعتی گلرنگ به یاری قحطی‌زدگان سومالی شتافتند                                                                                                                                                        

جمعی از پرسنل گروه صنعتی گلرنگ، به پیشنهاد دکتر فضلی مدیر عامل گروه، در راستای همدردی و کمک به تأمین نیازهای قحطی‌زدگان سومالی، با اهداء یک روز حقوق خود، به یاری مسلمانان قحطی‌زده و نیازمند این منطقه شتافتند.


حمایت برند اویلا از اولین جشنواره غذای مؤسسه خیریه پیام امید

شرکت کشت و صنعت گلبرگ بهاران با برند اویلا، از اولین جشنواره غذای مؤسسه خیریه پیام امید حمایت کرد.

مؤسسه خیریه پیام امید با همکاری شرکت توسعه روابط بین الملل کندو در تاریخ 18 و 19 خرداد ماه 1391، برنامه‌ای تحت عنوان «جشنواره غذا» در فرهنگسرای قدس برگزار نمود.
از این جشنواره شرکت‌های بزرگ و مطرحی حمایت کرده و مؤسسات مختلف انواع غذاهای ایرانی و فرنگی را به فروش رساندند که درآمد حاصل از این امر صرف امور خیریه در مؤسسه پیام امید شد.


همكاری با يونيسف
يكي از معتبرترين و مهم‌ترين مراكز جهاني كمك‌رسانی به مناطق محروم، سازمان يونيسف است. يونيسف (صندوق حمايت از كودكان سازمان ملل متحد) يكی از ده برند پاك جهان و از شناخته شده‌ترين برندهای جهان است.

عمده فعاليت‌های يونيسف در ايران مشاركت در بازسازی شهر بم، فرهنگسازی در زمينه پيشگيری از بيماری ايدز و انجام طرح واكسيناسيون با همكاری دولت جمهوری اسلامی ايران بوده است.
در سال 86 گروه صنعتی گلرنگ در تعاملی خجسته با سازمان يونيسف همكاری خود را به نمايندگی شركت پاكشو با اين سازمان جهانی آغاز نمود. بدين منظور شركت توليدی ـ شيميايی پاكشو و يونيسف ايران، عصر روز پنج شنبه بيست‌وچهارم ارديبهشت ماه 1386 يك تفاهم نامه همکاری را به نفع کودکان ايران در هتل استقلال به امضا رساندند.
طبق اين تفاهم نامه كه توسط دكتر فضلي مدير عامل گروه صنعتی گلرنگ، مهندس سزاوار ذاكريان مدير عامل شرکت پاكشو از يك سو و كريستين سالازار رئيس يونيسف در ايران از سوی ديگر به امضا رسيد، قرار بر آن شد كه گلرنگ به عنوان حامی يونيسف مبلغ مشخصی را در اختيار يونيسف قرار دهد. با امضای اين تفاهم‌نامه رسماً اين همکاری با پيام «با کودکانمان مهربان باشيم» آغاز شد.