p بنیانگذار - گروه صنعتی گلرنگ

جشن سالروز میلاد بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ برگزار شد

جشن سالروز میلاد بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ استاد حاج محمد کریم فضلی هفتم اردیبهشت ماه با حضور خانواده محترم فضلی و جمعی از ‌معاونین و مدیران ارشد مجموعه گروه صنعتی گلرنگ برگزار شد.

در این جشن،‌ دکتر فضلی مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ، ضمن بیان تبریک روز تولد استاد حاج محمد کریم فضلی ابراز داشت: خوشحالیم که توفیق یار شد و هشتاد و سومین سالروز تولد پدر معنوی گروه صنعتی گلرنگ را به جشن نشستیم.

مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ خطاب به بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ افزود: زمینه‌سازی‌هایی صورت گرفته و بسترهایی فراهم شده که سال پیش رو یک سال کاملا پر بازده و بهره‌ور باشد و با برنامه و هدفمند به سمت اشتغال صد هزار نفر همکار به پیش برویم.

دکتر فضلی تاکید کرد: سال ۹۴ را سال بهره‌وری می‌دانیم و مصمم هستیم تمامی امکانات موجود در گروه صنعتی گلرنگ را برای بهره‌وری هر چه بیشتر به کار بگیریم.

در ادامه مراسم جمعی از حضار به بیان دیدگاه‌ها و احساسات خود نسبت به استاد محمد کریم فضلی پرداختند و نسبت به این نکته تاکید شد که باید اندیشه‌های بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ و ارزش‌های مورد نظر ایشان بیش از این در مجموعه تسری داده شود.

در ادامه این مراسم رسما از کتاب زندگی و اندیشه‌های بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ رونمایی شد و این کتاب به ایشان اهدا گردید.

هشتاد و دومین سالروز تولد بنیان‌گذار گروه صنعتی گلرنگ

یکشنبه ۹۳/۲/۷  مصادف بود با سالروز تولد بنیان‌گذار و پدر معنوی گروه صنعتی گلرنگ، به همین مناسبت جشن تولد ایشان با حضور خانواده گرانقدرشان، مدیران عامل  و معاونین شرکت‌های عضو برگزار شد.
این جشن هر ساله برای قدردانی از اندیشه‌ها و آرمان‌‌های ایشان که سالهای سال با تلاش خود این آرمان‌ها را در این خانواده بزرگ تسری داده‌اند برگزار
می‌شود. اندیشه‌های بلند، علاقه به وطن و نوعدوستی ایشان و تلاش برای افتخار آفرینی برای این سرزمین و این مردم همیشه مد نظر ایشان بوده و همکاران این خانواده همیشه به این نکته افتخار می‌کنند.
استاد حاج کریم فضلی ، سال ۱۳۸۹ در روز تولدشان، از همکاران این مجموعه خواستند تمام تلاششان را بکنند که تا سال ۱۴۰۱ همزمان با ۹۰ سالگی خودشان تعداد همکاران این خانواده به صدهزار نفر برسد که خوشبختانه امسال بعد از گذشت ۴ سال نمودار رشد منابع و سرمایه‌های انسانی گروه صنعتی گلرنگ درصد رشد بسیار خوبی داشته است.

جشن سالروز میلاد بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ برگزار شد

جشن سالروز میلاد بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ استاد حاج محمد کریم فضلی 11 اردیبهشت ماه با حضور خانواده محترم فضلی، معاونین و مدیران ارشد مجموعه گروه صنعتی گلرنگ برگزار شد.

در این مراسم، بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ بیان داشتند: «من خوشحالم که امروز در خدمت مدیرانی کارآمد و توانمند هستیم؛ مدیرانی که عشق و علاقه آن‌ها به وطن ستودنی است و همه عاشق میهن و هم‌میهنانمان هستند.» 

سپس بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ متنی را که خود نگاشته بودند برای حضار قرائت کردند:‌ «سلام و درود بر شما مدیرانی که در پیشبرد اهداف شرکت نقش بسزایی داشته‌اید. مدیران موفق دنیا برای مدیریت سه اصل مهم را برشمرده‌اند. یک: تعریف هدف ـ دو:کوشش و تلاش، با تمام وجود برای رسیدن به هدف ـ سه: توزیع دستاوردها بین کسانی که مدیران را برای رسیدن به هدف یاری داده‌اند. (البته توزیع دستاوردها باید به نسبت نقشی باشد که همکاران در رسیدن به هدف داشته‌اند). الزامی است که مدیر به آن چه وعده می‌دهد عمل کند و هرگز قولی ندهد که از عهده انجام آن برنیاید. همچنین مدیر باید تمام تلاش خود را در جذبهمکاران توانمند عاشق به میهن و هم میهنان عزیز به کار گیرد.»

ادامه مطلب: جشن سالروز میلاد بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ برگزار شد

گفتارها و نوشتارهایی از بنيانگذار گروه صنعتي گلرنگ

گزاره‌هایی در باب مدیریت

آنچه در مطالعات و تأملات و نیز به تجربه طی سال‌های پر فراز و نشیب عرصه صنعت آموخته‌ام امروز گزاره‌هایی است که آنها را گاه در گفت‌وگوهای شفاهی و گاه از زبان قلم با عزیزان خود در میان می‌گذارم. آنچه می‌خوانید دستاورد تجربه‌هاست، تا چه قبول افتد و چه در نظر آید. 

 

نقش‌های تازه

انسان هر روز و هر لحظه باید با علم جهان همگام و هماهنگ باشد، چرا که جهان در هر نفس و هر زمان، تازه می‌شود و یک قدم به سمت آینده پیش می‌رود و اگر ما در جا بزنیم، عقب خواهیم افتاد. حضرت علی(ع) در این باره می‌فرمایند: «هر کس امروزش با ديروزش يکسان باشد دچار ضرر و زيان شده است.» 

اقبال لاهوری نیز در این مورد می‌گوید: 

اگر امروز تو مانند دوش است

به خاک تو شرار زندگی نیست  

 

مرتب نقش‌های تازه ریزند

به یک صورت قرار زندگی نیست

دنیا به‌سرعت برق پیش می‌رود و لحظه‌ها یک به یک از فراز سر ما درگذرند. من به همکارانم می‌گویم: «مسئله صرفاً علاقه به همسويي با جهان و به روز بودن و به روز شدن نيست، ما از این امر ناچاريم.» 

 

ادامه مطلب: گفتارها و نوشتارهایی از بنيانگذار گروه صنعتي گلرنگ

مصاحبه تلویزیونی استاد محمد کریم فضلی

برنامه تلویزیونی کارآفرینان در تاریخ‌های 04/12/88 ، 09/12/88 ، 11/12/88 ، 16/12/88 و 18/12/88 قبل از پخش اخبار ساعت 21 به مصاحبه با بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ استاد محمدکریم فضلی اختصاصاص یافت داشت.

در این برنامه‌ها که با اجرای دکتر عبدالرشیدی از شبکه یک سیما پخش شد، استاد حاج محمدکریم فضلی به عنوان یک چهره موفق اقتصادی و کارآفرین برتر کشور به بیان خاطرات جذاب و تجربه‌های خویش پرداختند.
در این برنامه که حقیقتاً یکی از تأثیرگذارترین برنامه‌های پخش شده از تلویزیون در ارتباط با کار و کارآفرینی بود، علاوه بر توضیحات بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ در خصوص موفقیت‌هایشان، چهار نریشن متفاوت نیز در رابطه با فعالیت‌های گروه صنعتی گلرنگ پخش شد.
نمونه‌وار متن نریشن پخش شده در نخستین برنامه تلویزیونی کارآفرینان، ویژه بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ را با هم می‌خوانیم:
استاد حاج محمدکریم فضلی، بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ از کارآفرینان برتر کشور محسوب می‌شوند که علیرغم سالخوردگی، همچنان در محیط کار و فعالیت حضور به هم می‌رسانند و ریاست هیأت مدیره گروه صنعتی گلرنگ بر عهده ایشان است. مدیریت این مجموعه نیز هم‌اکنون برعهده جناب آقای دکتر مهدی فضلی، فرزند استاد فضلی است که به عنوان نایب رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ، با کسب فیض از محضر پدر، تجربه‌های مدیریتی و اندیشه‌ها و آرمان‌های کارآفرینی ایشان را به عنوان سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده و در مسیر صنعت و اشتغال‌زایی تلاش می‌کنند. اشتغال‌زایی به طور مستقیم برای بیش از 3000 نفر از هم‌میهنانمان در گروه صنعتی گلرنگ، از ثمرات همین تلاش‌هاست.